Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon mire utalhatnak ezek az...

Vajon mire utalhatnak ezek az étkezéssel kapcsolatos furcsa érzések?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy túlságosan rendszerkövető ember, vannak problémáim. Ezek közt van egy különösen zavaró.


Minden normális embernél, ha kihagyja rögtön felkelés után az étkezést, idővel kissé kótyagos lesz, egészen feltankolásig.

Nálam az utóbbi 1-1.5 évben, ha felkelés után 2-3 óráig nem eszem, nagyon durván szédelegni kezdek. Nem éhséget érzek, hanem egy totális ürességet, enyhe ájulástól való félelmet (soha életemben nem ájultam még el). Ha ezután eszem, iszonyatosan leterít a kajálás. Elgyengülök, le kell dőlnöm. Nem működik az agyam.

Ha felkelés után eszem, akkor is érzem kissé ezt az érzést evés után, de kevésbé erősen, mint amikor csak órákkal ébredés után eszem.


Rendszerint a nap későbbi szakaszaiban kevésbé veszem észre evés után ezeket a furcsaságokat.



Sajnos küszködöm egyéb gondokkal is, főleg ízületi és gerinc problémákkal valamint súlyos frontérzékenységgel. Némileg szorongok is, ezt kezelgetem Valeriánával.

Tavasszal diagnosztizáltak nálam egy nem túl veszélyesnek tűnő autoimmun-betegséget (tüdő sarcoidosis). Ennek kapcsán meg lettem vizsgálva sok szempontból, de nagy problémára nem derült fény.


Kérdésem az, hogy az étkezéssel kapcsolatos furcsaságok vajon mitől lehetnek? Esetleg valamilyen cukorbetegség lehet, vagy talán az autoimmun-betegség átterjedt a májamra vagy ilyesmi? Vagy csak valami szimpla emésztési probléma? Mindenképpen ki fogom vizsgáltatni orvosnál is, de gondoltam felteszem itt is a kérdést. Ami még eszembe jutott, hogy a frontérzékenységem kapcsán felmerült, hogy némi agyi vérellátási probléma lehet, ami valamiért felerősödik? Köszi!



2015. júl. 31. 03:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez szokás is. És nagyon jól el vagyok ébredés után 4-5-6 órát is kaja nélkül, de anyum, 1 óra után rosszul lesz. Nyilván ez lelki dolog is.



Neked a vérnyomásodat, vércukor szintedet kén megméretni, a gond itt lesz. Egészséges ember nem lesz rosszul, ha pár órát nem ehet, elvileg napokig kéne bírni.


Én is éreztem hasonlóan, mikor alacsony volt a vérnyomásom. Én megsemmisülés érzésnek neveztem.

Ha enni nincs is időd, de legalább folyadékot igyál reggel, olyan fél litert.

2015. júl. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban leeshet a vércukrod, szerintem egy-két darab kekszet, vagy valami könnyű, kisebb falatot egyél reggelente. Nem hiszem, hogy ez komoly probléma lenne, én sem eszem reggel semmit, de nem vagyok rosszul. Volt egy ismerősöm, akinek muszáj volt bekapnia pár falatot reggelente és nem volt utána semmi problémája. :)
2015. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az evés utáni fáradtság az abból ered, hogy a szervezet az emésztéshez vezető ereket tágítja ki, hogy az emésztésben legyen megfelelő mennyiségű oxigén. Az agyban viszont leszűkíti az ereket, oda kevesebb oxigént juttat.

"ízületi és gerinc problémákkal valamint súlyos frontérzékenységgel. Némileg szorongok is" Ha nem javítasz valamit a szervezeted oxigéngazdálkodásán, bizony ennél még sokkal cifrább elváltozásokkal is küzdeni fogsz. A reumatológus és az agyturkászok, majd a belgyógyászok (reflux) külön külön kezelgetik a felmerülő betegségeket, de a betegségek közös okát egyiknek sem érdeke orvosolni.

2015. júl. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi az ötleteket!


A vérnyomásom nem alacsony, hanem éppen ellenkezőleg egy picit magasabb az átlagnál (a pulzusom pedig nyugalmi állapotban is magasabb), de a kardiológus szerint nem veszélyes. Volt 24 órás vényomásmérésem, az nem mutatott ki akkora ugrásokat, úgyhogy semmilyen gyógyszert nem szedek, kicsit sportolok minden nap de ennyi.

Sima vérképben a cukrom picit magasabb, terheléses cukormérésem nem volt.


Az oxigénellátás simán lehetséges. A gerincproblémáim miatt is a nyakam erősen blokkolva van. Mit lehet ezzel csinálni?


Kardioedzést csinálok már minden nap, de a nyaki, szédüléses, frontérzékenységi, és elsőrendűen az étkezéssel kapcsolatos problémák semmit sem változtak.

2015. júl. 31. 13:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Az oxigéngazdálkodás helyreállítása nagyon is korfüggő. Egy fiatal szervezet, ami még nincs elsalakosodva légzőgyakorlatokkal lehet segíteni. De idősebb korban már szükség lehet magasnyomású oxigénre. De nem a születési kor számít, hanem a szervezet elöregedése.
2015. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!