Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lábgomba ellen mit tanácsoltok?

Lábgomba ellen mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Biztos sok ilyen kérdés van már, de csak azért tettem fel külön, mert nyilván én is lábgombával küzdök, viszont ekcémával is egyhuzamban. Az ekcémára kaptam két krémet is, az egyik antibakteriális, a másik nem tudom, gyógyszertárban kotyvasztották össze, és elég gyorsan megoldotta az ekcémás dolgot nekem. Ezeket fel lehet használni lábgombára is?


Mindemellett van porom a lábamra, krémem, sprém, de ajánlhatnátok működő szereket, megoldásokat.


Oh, és cipőt hogyan fertőtlenítsek, ha az már feltehetőleg fertőzött?


2015. jún. 15. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:

1. A lábgombán sokat segít, ha minden lábmosás után bemaszírozod olivaolajjal.

NEM VICC!!!. Tényleg segít, az olivaolaj ugyanis erösen fertötlenít, - szagtalanít, habár itt nem ez a lényeg -, és gombaölö hatása is van. (Mellesleg az ekcémára is jó)


2. Az ekcémára adott szerek nem valószínü, hogy használnak gomafertöés esetén, de nem kizárt, hogy rontanak rajta, erre ne használd.


3. A cipöt nem egyszerü fertötleníteni, meg nem m indegy, milyenröl van szó. Ha lehet, mosd ki, utána pedig - ha már száraz -, tedd egy napra (24 óra) a fagyasztóba. H a nem mosható, akkor esetleg találsz valamilyen sprét, de az kevésbé hatásos.


4. Cipöt sose használj zokni nélkül, mert úgy sokkal könnyebb különféle fertözéseket elkapni, mert a cipö nem jól mosható, ellentétben a zoknival. Viszont érdemes a cipöbe rendszeresen cicaalmot tenni, lehetöleg a szilikonos tipusút, de feltétlen régi zokniban vagy harisnyában, magában nem szabad beleszórni, mert beleragad. Ez erössen szagtalanít és valamennyire fertötlenít is.

2015. jún. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cipőt műanyag zacskóba kell tenni és mellé egy formalinnal (gyógyszertárban kapható) átitatott vattapamacsot. 1 nap után alaposan ki kell szellőztetni a cipőt. A formalinos lábáztatás naponta szükséges (amíg a gombásodás fennáll). A vastag bőrréteget rendszeresen le kell csiszolni és a lábkörmöket rövidre kell vágni. A gombásodás elleni hintőporokat folyamatosan kell alkalmazni és lehetőleg mezítláb kell lenni a bőr szárazon tartására (miközben a láb kiszáradását kenőcsökkel kell megakadályozni). Ellenőrizni kell a vércukor értékét, mert cukorbetegség mellett gyakoribb a lábgomba. Pamutzokni viselése. A helyi ecsetelésre csersav-bórsav-szalicilsav és pentaklórfenol tartalmú ecsetelőt kell használni.
2015. jún. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A formalin recept nélkül kapható?
2015. jún. 15. 07:50
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha a cipőt fertőtlenítettem, hogyan érhetem azt el, hogy ne legyen ismét fertőzött? Pamutzokni?
2015. jún. 15. 07:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem Canestein krém legjobb a lábamra, két ujjam között sebes volt és 2 nap alatt elmulasztota, ekcémaára adott nem jó rá, cipőbe hintőport vettem gyógyszertárban, este beszórtam, reggel kiráztam belőle a port.
2015. jún. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!