Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy refluxos lennék?

Lehetséges, hogy refluxos lennék?

Figyelt kérdés
A panaszaim azzal kezdődtek, hogy gombócérzés volt a torkomban, meg fura érzés a mellkasomnál. A doki erre ezt mondta, hogy pánikolok, szorongok stb...mindenféle gyógynövényes nyugtatóval nyomott, de nem lett jobb, teljesen kivoltam már készülve mi bajom. Utána egyik ismerősöm feltette nekem a kérdést: - nem sok a gyomorsavad?(hozzáteszem volt ezzel pár problémám, kb 13-14 éves koromba) Most pár napja pedig azt vettem észre, hogy iszonyat sokat nagy wc-zek, de nem megy a hasam, viszont csíp! Akkor lehet mégis a gyomorsav? vagy akkor menne a hasam?
2015. jún. 5. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
hát gombócérzés a torokban az általában reflux, rosszabb esetben más...nekem is volt ilyen érzésem és nekem reggelente a torkomban lévő váladékot ki is kellett köpnöm. Aztán elmentem gasztrora ahol írtak fel donperidont és elmúlott, mostanra már nagyjából jól ok. Ezen kívül nekem nem volt problémám!
2015. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én nem voltam annyira kivizsgálva. A tünetek alapján először EKG-t néztek, de mivel az rendben volt ráfogták a pajzsmirigyemre, így lett csinálva egy általános vérkép, meg a pajzsmirigyre külön vettek vért. Minden nagyon jó volt, az orvos azt mondta bárcsak mindenkinek ennyire jó vérképe lenne
2015. jún. 5. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:

márpedig a gombóc érzés a torokban az reflux, méghozzá a nyelőcső rossz záródása miatt visszacsorog a sav. NEkem is mindig minden rendben van a vérképemmel.

El fogok menni tükrözésre, hogy megnyugodjak, mert lehet más egyéb rossz dologtól is!

2015. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gombócérzés lehet stresszes tünet is, vagy pajzsmirigy probléma és gégészeti dolog is, nemcsak reflux.

Refluxot sajna csak gyomortükrözéssel lehet megállapítani, gasztroenterológushoz kell menned.

Székleted csíphet akkor is, ha van egy kis végbélrepedésed, vagy aranyered, esetleg gombás fertőzésed, refluxnál nem csíp a széklet.

2015. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!