Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon nehezen gyógyul a...

Nagyon nehezen gyógyul a nagylábujjam, lehet cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete valami történhetett a nagylábujjammal, azóta piros, meg van duzzadva, és fáj is, meg viszket is.

És megfigyeltem, ha a jobb lábamon van valamilyen sérülés, akkor nehezen gyógyul, és még gombásodásra is hajlamos.



2015. máj. 29. 07:16
 1/6 szamo77db ***** válasza:
Ha felmerült benned a gyanú, méresd meg a vércukrodat!
2015. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet bizony! Ha a lábad érzéketlenebb mint szokott az érintésekre és időnként furcsán megbizsereg, belenyilall időnként csak úgy magától az még külön erre utaló jel lehet. Ezt nevezik diabétesz neuropátiának. Nálam 2005-ben kezdődött egy cukorbetegség de csak 2008-ban derült ki és közben én is átmentem ezeken a tüneteken. Végül polarizált fénnyel kezeltem a sebet mindkét nagylábujjamon és attól teljesen rendbe jött. Azóta szedem a cukorra kapott gyógyszert és a napi 80 mg-os atorvasztatin tablettát (először 40 mg-ot kaptam de kevés volt, nem hatott eléggé), és még nagy dózisban halolaj és CLA (mindkettő omega-3 olaj) kapszulát és diétázok. Már ismét vissza tért az érintésre való érzékenység a lábujjakon egészen jól és ha megsérül (valamivel meghúztam a bőr felületét vékonyan), akkor kb 10 napon belül már lehullott róla a száraz seb és nyoma sincs már.


Szóval kell tudni rendben tartani a diabéteszt, ha az van. Nagyon-nagyon fontos a koleszterin szint alacsonyan tartása, erre már rájöttem. Az, a koleszterin ér falakban való lerakódása okozza a szövődményeket! Akkor a lassú ér károsodást akár el is lehet felejteni. Sőt bizonyos idő alatt lassan normalizálódik a korábbi károsodás is. Nálam így történik. Nagyon oda figyelek, mivel lehet vissza fordítani, amit eddig tönkretett, és úgy néz ki, sikerül.


Ami viszont legelső sorban fontos, létfontosságú és életet ment, az a minél korábbi diagnózis és utána a gyógykezelés és a diéta. Nem vészes, nem okoz gondot rendben tartani, de oda kell figyelni rá. Pl. most ettem meg diétás (Aldis-fruktózos) csokiból kettő sort és rendszeresen ezt teszem, de arra figyelek, hogy étkezés után csak akkor, amikor már lement a cukor szintem 6.5 alá, ez másfél-kettő óra. Addig nem sz7abad semmi szénhidrát tartalmú ételt fogyasztani. Ezután eszem csak. gyakran és keveset. Nem eszek fehérlisztből készült tésztát. Nagyon kevés burgonyát és még kevesebb tésztát. Répacukrot nyilván semmit. Csökkentett szénhidrát tartalmú kenyeret eszek, ami magokból készült és alig van benne szénhidrát. Mozgok sokat, mint pl ma is kerékpároztam kicsivel több mint 50 km-t hegyre felfelé, 340 méter magasra és vissza. Ez nem sok, csak mondom, hogy ennyi mozgás kell heti egy-két alkalommal ha az időjárás engedi.


Ez akkor is jót tesz, ha nem vagy érintett diabétesszel, de ha igen, akkor még fontosabb. Szóval legelsőnek vizsgáltasd ki magad, amíg nem lesz sokkal rosszabb. Minél hamarabb el tudod kezdeni a kezelését, annál kevésbé fog maradandóan károsítani. Nálam a szememet is elkezdte már érinteni, de az is már folyamatosan javul az egészséges életmód és a gyógyszerek, étrend kiegészítők miatt. Már semmi panaszt nem okoz, de azért az orvos még látja a nyomát. Ha időben elkezded a kivizsgálással, akkor meg lehet fogni, hogy ne okozzon károkat.


Azoknál okoz a cukorbetegség súlyos problémákat, aki nem törődik semmivel, inkább azt monda, ne tiltsa meg neki senki, hogy egyen, amikor ez a legnagyobb öröme az életben.


Volt ilyen ismerősöm, pár év alatt el is ment. Először daraboltás a lábujjait, lábfejét és később megvakult és dialízisre szorul, ami rövid idő még hátra volt neki.

Ezt mind el lehet kerülni, ha komolyan vesszük a betegséget. Az a két ember, akit jól ismertem, mindkettőjüknél az volt a baj, hogy nem tartották be a diétát. Sőt a fiatalabb még annyira nem vette komolyan, hogy nem szedte a gyógyszereit de a cukrászdába rendszeres látogató volt és tálca számra hordta haza a süteményt. Akkor kezdte komolyan venni, amikor már a szemét is érintette a dolog és a veséi is kikészültek, de akkor már késő volt.


Nem ijesztgetni akarlak, de tudom, sokaknak az nem elég, ha valaki elmondja normálisan. Viszont ha komolyan vesszük, akkor megállítható és sokáig lehet vele együtt élni, hogy ne jelentsen kockázatot halálos érbetegségekre.

2015. máj. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon köszönöm!

Tudom, nekem is van pár olyan ismerősöm, akik nem vigyáznak magukra, szomorú ez, mert nagyon szerethető emberek.

Én már kb 1 éve teljesen beszüntettem a szénhidráttal dúsított mindenféle ételt, voltam cukormérésen, de jót mutatott akkor.

Ami nekem hiányzik, az a mozgás, csak avval az a bajom, ha elkezdek mozogni, extrém magasra felmegy közben, meg utána is a vérnyomásom, éjszaka képtelen vagyok aludni.

Ráadásul olyankor tiszta idegbeteg leszek, és a környezetem bánja sajna.

Ráadásul a libidóm is a mínusz végtelenbe esett vissza, ebből látszik, hogy valami nagyon nem stimmel.

2015. máj. 31. 07:14
 4/6 anonim ***** válasza:

El kellene indítani a körzeti orvosnál egy mindenre kiterjedő kivizsgálást. A sport vagy a mozgás legelőször nem kell nagyon intenzív legyen. Lehet bármi, akár kirándulás a természetben vagy jókora séta a szabadban céltalanul vagy bármi ami jólesik, mert az is alap feltétel, hogy ne jelentsen terhet és örömmel csináld.


Az jó, ha nem eszel túlságosan cukros dolgokat, mert annál sem jó az aki nem cukorbeteg. A sok szénhidrát növeli a szervezetben lerakódó zsírt, mint a hasi "úszógumi". Az meg az érbetegségek melegágya. Sőt az inzulin rezisztencia és a diabétesz is innen szokott elindulni egy idő után. Egy alapos mindenre kiterjedő kivizsgálás kiderítheti a baj okát.

2015. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, köszi, most megyek majd vérvételre, most letöltöttem egy angol nyelvű E könyvet, kb 255 oldalas, és az a lényege, hogy: fogyás!!! :-)
2015. jún. 1. 08:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogyás = szénhidrátban és zsírokban szegény étkezés (nem zsír nélkül, és nem teljesen szénhidrát nélkül).

A bőséges folyadék fogyasztás is fontos.


A másik a kényes pontod, a mozgás lenne. Anélkül nagyon nehéz lefogyni. Az lényeges lenne hozzá. De mondom, a jókora kellemesen nem erőltetve végzett túra a szabad levegőn egy hegyen, esetleg kellemes társasággal de akár egyedül is sokat jelenthet és az is sport! A sport lényege, hogy eleinte, amíg nem könnyebb, addig semmiképp ne hajtsd soha túl magad. Mindig csak annyit és úgy csináld ahogy jólesik. Ha csak eleinte lesétálsz 1 kilométert és vissza, már az is jó kezdésnek. Út közben jó ha van nálad nem cukros folyadék, gyümölcslé, üdítő és legalább egy műzli szelet energia pótlásnak. Éhesen nem jó menni. A végén fehérjedús élelmiszerről érdemes gondoskodni az izom táplálására, persze ne faljuk túl magunkat.


Később ezt úgy tudod majd növelni, hogy észre sem veszed és könnyebb lesz. Sok mindent írnak fogyókúra címszó alatt, de ez a legfontosabb része, amit leírtam.


Viszont nem illik abbahagyni egy hét után a lassan könnyedén fokozott mozgást, mert akkor semmit nem ér.

2015. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!