Fejtetőn lévő, fekélyes sebre milyen recept nélkül kapható készítményt tudnátok ajánlani?
Sajnos édesapám minden könyörgésem ellenére sem hajlandó orvoshoz menni vele.
Nagyából 3 cm átmérőjű nedvedző sebről van szó.Kb.fél milliméter fejbőr elhalt a szélein.Évek óta nem hegesedik csak megszárad és egy pár nap után kifakad a seb.Édesapám cukorbeteg.
ha cukorbeteg, akkor nehezebb ügy...a fejen lévő apró seb amúgyis lassabban varasodik, gyógyul.
szóval: Bradoplus 250 ml, Dm-ben, vagy patikában vény nélkül.
a másik, az eredeti, német körömvirág krém, sárga színű..(nem az, amit piacon is árulnak)
nekem a sebeket e kettő szokta rendbetenni.
Nem ártana néha hipermangános, kellemesen meleg vízzel megmosni.
szerintem.
Az ilyen sebekre nagyon jó hatással tud lenni a lineárisan polarizált fényű megvilágítás. Legalább 10 percig kell egyfolytában megvilágítani és napi több alkalommal megismételhető. Egy-két napon belül már látható a javulás és néhány napon bell lassan gyógyulni kezd az ilyen jellegű probléma.
Ilyen lámpához több féle képpen hozzá lehet jutni.
Magam is sokszor használtam már. Sőt diabéteszem van és egy speciális kiegészítéssel a diabéteszeredetű szem problémára is jó hatású, de arra nem szabad a gyári forgalmazású lámpákat használni, mert annak túlságosan erős és koncentrélt a fénye erre. Készítettem magamnak erre a célra speciális szűrőt hozzá és ledes lámpával világítok át a szűrő rétegeken.
Szóval a lámpát a seb gyógyításához magad is megcsinálhatod egy fotózáshoz árusított lineáris polarizációs szűrővel és egy erősebb fényű elemlámpával.
Vagy megveheted a Médimarktban 35-40ezer forintért is.
(ugyanezt árulja a zepter tízszeres áron, ne ott vedd)
Ezt mindenképp próbáld ki, mert ha semmi más nem segít, ez igen, és pontosan ilyesmire a leginkább jó!
első vagyok..a lényget elfelejtettem: a szabadon kapható szerek közt a legjobb a svédcsepp...persze amit patikában veszel, nem a piacon.
akkor nem kell a körömvirág, elég a Bradoplus, és a svédcsepp.
Sőt, ha van polarizált fényű lámpa, az elég már önmagában.
Hihetetlen jó gyors és hatásos a gyógyulás a fényének a hatására. Nem is kell más hozzá, csak egy lineáris polarizációs szűrő használtan kaható ilyen többnyire a soosfoto boltban.
Itt kb kettő vagy háromezer forint körül lehet kapni használtban. ha kicsi karc van rajta vagy pici sérülés, az nem befolyásolja a hatását.
Kell még egy erős fényű ledes elemlámpa hozzá és kész.
A ledes lámpával át kell világítani a szűrőn és annak a fény kell a sebre jutnia.
Volt sok esetben használtam már és pl allergiás, nehezen gyógyuló gyulladt sebet is szinte azonnal, a kezelés közben már halványít és néhány kezelés után teljesen eltünteti.
Volt eset, amikor kerékpárral nagyot estem és a könyököm feldagadt, mintha fél zsemle lenne a bőröm alatt. Amikor haza értem, megkerestem a polarizációs szűrőt és a biciklis sisakomon lévő ledes fejlámpa elé tettem és azzal világítottam meg a könyökömn a duzzanatot 15 percig. Már közben éreztem, hogy bizsereg és a végén már látszott, hogy kisebb lett, kis idő múlva kb a felére csölkkent a duzzanat. Még két-három alkalommal megvilágítottam de a harmadik után már teljesen lement normál méretűre. Habár ezt kifejezetten a fekélyes sebek kezelésére ajánlja a szakirodalom. Egyébként a Soft lézer kezelésnek ugyanez a hatása, ha arról már hallottál. Az talán valamivel jobb hatású, de nem sokkal kevesebbet tud a sima lámpa fény és a polarizációs szűrő kombinációja.
Ezt még az ötvenes években fedezte fel Fenyő Márta fizikus, amikor a HeNe lézer fényével kísérletezett és a hatását vizsgálta a különböző sérülésekre. Aztán próbálgatta, hogy a lézer fénynek melyik jellemzője váltja ki ezt a hatást.Végül kiderült, hogy a sima lineáris polarizációs szűrőn átengedett polarizált fénynek is ilyen gyógyító hatása van.
Azután kezdték árulni különböző neveken a polarizált fényű lámpát. Volt annak már nagyon sok különböző megnevezése az Evolite, Bipoptron és ki tudja még hány féle formában, de az mind ezt a fizikai elvet használta fel a hatásának a kifejtéséhez.
A fény színe lehet fehér közönséges színű, de ha vörös az se baj, a lényeg, hogy a vörös vérereken át tudjon hatolni. A fehér fény képes erre, mert abban van vörös spektrum is. A hideg fényű leddel kezeltem a saját könyököm és mostanában bármit amit kellett, és az is nagyon hatásos volt.
Azelőtt halogén izzóval világítottam át a polarizációs szűrőt, az viszont egy szűrőt megégetett, mert sokáig közel volt az izzóhoz. A hatása viszont annak sem maradt el.
Közben keresgéltem valami nyomósabb orvosi értekezésrt referencia anyagnak és találtam is valamit.
A 12. oldalon érdemes olvasni. ott sok dolgot leírnak.
Közben én is átolvastam és szinte azokat találtam amit már én is ettől függetleül itt leírtam.
Szóval érdemes, mert ez a leghatékonyabb.
Sőt ami nem is jutott itt eszembe a napfényt is lehet használni fényforrásként a polarizációs szűrőn keresztül történő megvilágításhoz.
A Soosfoto-ban most lehet 2000,- Ftért polarizációs szűrőt kapni.
Legalább is a nyilvántartásuk szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!