Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi az esély hogy meggyógyu...

Mennyi az esély hogy meggyógyulok? És hogyan beszéljek erről anyával?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Előre is bocsi ha kicsit hosszú lesz de szeretném ezt leírni részletesen. Na szóval 15 éves lány vagyok. Születésem óta küzdök körömgombával. Apámnak vannak szörnyen gombás körmei, nagyon durva. Nem tudom lehetséges-e hogy ezt örököltem, de emlékszem hogy már kiskorom óta küzdök ezzel. Szóval ezt lehet örökölni? (Azóta a szüleim elváltak). Először csak a 2 nagy lábujjamon volt gomba, de mára már nagyon súlyos a helyzet. A körmök nagyon vastagok, barázdásak, és megfertőzték az összes körmöm a lábamon. Azt hiszem ez a legsúlyosabb helyzet. Aztán az egyik hüvelykujjamon is van nagyjából 10 éve. Az csak vastag, nem barázdás, de megfertőzte a többi körmöm is. De ebben nem vagyok biztos, lehet hogy egyszerűen kódolva van bennem ez az egész? A többi körmöm még nem vastag, csak kezdődő körömgomba. Rengeteg dolgot kipróbáltunk, régen ecsetelőket, több ezres kenegetőket de semmi nem használt kicsit sem. Háromszor próbáltam öngyilkos lenni, és tudom hogy soha nem lehet teljes életem, rendes munkám. Illetve párom sem lehet, hiszen ilyen lány kinek kellene? Valamint gyereket sem szeretnék, hátha neki is átadom.. Most viszont eldöntöttem hogy meg szeretnék gyógyulni!El szeretnék menni bőrgyógyászhoz, és íratni gyógyszert. Mennyi az esély rá,hogy úgy meggyógyulhatok? És mennyi idő? Illetve erről hogy beszéljek anyával? Nagyon tönkre tette a házzasság,folyton üvöltözik, valamint régebben sem tetszett neki a dolog, a májkárosodásra hivatkozva.Köszönöm annak aki segít!!!

2015. ápr. 10. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne rendes életed és munkád?

Szerintem ez nem öröklődő betegség, hanem egyszerűen egy elhanyagolt gombás fertőzés. Bőrgyógyászhoz fordulj vele. És miért ne beszélhetnél erről anyukáddal? Mutasd meg neki és irány az orvos! ha nem visz el, akkor menj el a gyerekorvosodhoz.

2015. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt a gyógyszert amit felírnak van, hogy 6 hónapig is szedni kell, amúgy nem örökölhető, hanem fertőző és valahogy elkaptad. Fürdőkád, közös papucs, stb. Már régen el kellett volna menned bőrgyógyászhoz, mert ha már összefertőzte a többi körmöd is, akkor igen nehéz lesz kiírtani.
2015. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp kezeltesd ki magad, lehet, hogy apudtól kaptad el. A bőrgyógyász a biztos (nekem patikusok többször mondták, hogy igazán a belsőleges kezelés segít, bőrgyógyász írhat rá gyógyszert, amiket reklámoznak, azok nem érnek sokat). Voltál már egyedül orvosnál? Mondd meg anyudnak, hogy el akarsz menni bőrgyógyászhoz. Szerintem ez teljesen természetes. (Ha kiakadna vagy veszekedne, akkor menj el te). Rövid időn belül meg fog oldódni.
2015. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Voltunk bőrgyógyásznál de anyu ellenezte a gyógyszeres dolgot, mert hogy tönkreteszi a májam stb. De ennek már jó pár éve. Akkor ecsetelőt adott meg éveken keresztül próbálkoztunk különböző ecsetelőkkel kenceficékkel, de nem használt. Az pedig hogy mennyi idő, lényegtelen, mert bármennyit megér hogy megszabaduljak tőle. Anya tud róla, hogy ilyen betegségem van.
2015. ápr. 10. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól az egyszeri kezeléstől a májad biztos nem fog tönkremenni.

Van alternetív megoldás is, de az után kutakodni kell.

2015. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!