Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcüreggyulladás, büdösség...

Arcüreggyulladás, büdösség érzése az orrban. Mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés
Szombaton elfogyott az antibiotikum, a fájdalmaim 95%a elmúlt, de a büdösség érzése az orrban, illetve az egyoldalú nátha még fennáll. Ez is el fog múlni, vagy menjek kontrollra? Aki már átélte, vagy van tapasztalata azok válaszára lennék kíváncsi. Köszönöm.

2015. márc. 17. 22:28
 1/10 anonim válasza:

Menny vissza a dokihoz. Amíg érzed a gennyet (azt a büdöset) addig fenn áll a gyulladás és újra / tovább fertőződés veszélye. Azaz mindenképpen kell rá tovább ab.

Egyébként rágózz sokat és vegyél a szádon levegőt, akkor nem érzed. bár a rágóban alkalmazott édesítő nagy mennyiségben durván hashajtó hatású, úgyhogy a(z antibiotikum miatt amúgy is ajánlott) probiotikum szedése elengedhetetlen.

2015. márc. 18. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem idővel elmúlik már, vagy felszívódik. Annyira nem erős a büdösség érzetem, inkább csak estefele jön elő. Hát igen akkor vissza kell néznem az orvoshoz. Köszi!
2015. márc. 18. 16:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj vissza kontrollra. Próbálkozz meg a sós vizes orrcseppentéssel, azt mondják használ valamennyit (nézz receptet, mert nem mindegy a higítása). Nekem a gargalizálás javított a torokgyulladásomon. A gennyes dolgoknál (MRSA, stb...) egyébként az a gond, hogy ottmarad a baci az orrban, és onnan fog visszafertőzni. Csupán az antibiotikum nem biztos, hogy elég lesz, az orrodból is ki kéne irtani valahogy (antibakteriális kenőccsel, ilyesmi, kérj véleményt az orvosodtól).
2015. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jövő héten megröntgeneztetem az a biztos. Majd írok mi volt.
2015. márc. 21. 20:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Megvagyok. A bal sinus maxillaris csaknem homogenen fedett. Orrmellekuregek legtartok. Holnap a ful orr gegesz var sok szeretettel. Felek ebbol oblites lesz. :(
2015. márc. 24. 16:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Kaptam egy másik antibiotikumot, meg orrsprét. 2 hét múlva ct. Ha még van cucc bennem, akkor szúrnak.
2015. márc. 26. 18:43
 7/10 anonim válasza:
Használj UV lámpát! Kicsit lebarnulsz, de legalább segít felszakítani a szemetet.
2015. márc. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most infralámpa után kutatok ismerős szinten. Ha más nem lesz lehet meg kell vennem 5000-ért, bár szerintem többé úgyse használnám. Nem tudom mennyire segítene. Amúgy fogról ment rá, de már a fogat is egy hónapja kihúzattam. Nem vagyok beteges, de ebbe nagyon belecsúsztam. :(
2015. márc. 29. 14:20
 9/10 anonim válasza:
Az UV lámpát később is tudod használni. Növényeknek is jót tud tenni télen. (Nekik csak kevés kell belőle)
2015. márc. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már ott tartok, hogy a büdösség elmúlt, az orrdugulás is szinte elmúlt már, torokváladékom sincs már olyan gyakran, viszont a délelőtti órákban még érzek arcfájdalmat, főleg előrehajoláskor. Az antibio elfogyott, orrspréből még van. Remélem attól megszűnik a még meglévő bajom is.
2015. ápr. 6. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!