Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Crohn-betegség gyanúja,...

Crohn-betegség gyanúja, sztóma? Többi lent

Figyelt kérdés
Ma voltam háziorvosnál kb. 1 hónapja tartó hasmenéses-hasfájásos tünetekkel, többek között a Crohn-betegség gyanúja is felmerült. Itthon utánaolvastam a betegségnek, tudtam, hogy nem kellett volna (a lehetséges szövődményeket már szándékosan nem olvastam el...) Írják, hogy sok beteg sztómát kap, és most rettegek. Biztosan lehet úgy is élni, de azért mégiscsak megviselne. Milyen esetekben kap valaki sztómát, ugye csak akkor, ha már végképp nincs más megoldás? Pl. bélelzáródás esetén? És örök életére úgy marad, vagy később visszaoperálják?

2015. márc. 17. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Hú nem irigyellek. Tesóm crohn-os. Minden esetben más és más a betegség, ez nagyban függ attól, hogy a bél melyik szakaszát érinti a betegség. HA műtétre kerül a sor, akkor szoktak sztómát berakni, addig míg gyógyul a bélszakasz. Tesómnak kb 3 hónap volt. Aztán vissza tették a belét. Gyógyszerekkel jól kezelhető és tünetmentessé válhat. Do oda kell figyelni. Nem mindenki olyan szerencsés, mert pl ha a vastag belet éri a betegség, amiből kivagdosnak részeket, az véges egy idő után mert kb csak egy méter. Ilyenkor adnak végleges sztómát. Ha a vékonybél a ludas, az vagdosható, de nyilván az sem a végletekig. Kitartás. itt egy fórum sok mindent meg lehet belőle tudni:


[link]

2015. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Vegyél magadnak Gasztro 825 nevű probiotikumot, és egyfolytában szedd. Körülbelül egy hónap alatt rendbe hozhatja a tüneteidet. Ha rendbe jössz, ne hagyd abba a szedését, folyamatosan szedjed.
2015. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát sztómát akkor helyeznek fel, ha ki kell operálni az egyik bélszakaszt. De ez csak a legvégső eset, ugye? Előtte azért próbálkoznak más módszerekkel, gyógyszerrel, diétával? Olyan megeshet, hogy kiderül a betegség és egyből műteni kell? Ugye nem?
2015. márc. 18. 09:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. tesómat két évig kezelték félre kb, mert fogalmuk nem volt, hogy ez az. Mire kiderült már műteni kellett. Szóval nem tudom, hogy lehetett e volna kezelni előtte. Lehet ha idejében elkapják van rá esély. Pár centit vágtak ki a vékonybeléből, sztóma, majd vissza. Azóta gyógyszerekkel tünetmentes, de ez nem gyógyítható...tünetmentesíthető. Java részt arra kell oda figyelni mit eszel. Kerüld a zsíros, nagyon fűszeres kaját, a szénsavasat, tejet, tejfölt, hüvelyeseket, amik puffadást és bélmozgást okozhatnak.
2015. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én nagyon megijedtem amikor kiderült hogy Crohnos vagyok, bár a sztómáról nem hallottam. Két éve vagyok Crohn-os, 1,5 éve tünetmentes, bár engem lehet félrediganosztizáltak mert a gyógyszert sem szedem mégis jól vagyok. Szerintem tartósan nagyon ritka a sztóma ennél a betegségnél. Minden esetre ne ijeszd meg magad, amíg még Crohnos sem vagy felesleges ezen aggódni. 17/L
2015. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ja és még sosem kellett műteni(előző vagyok)
2015. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Aki Crohn beteg, annak ezt érdemes elolvasnia:

[link]

2015. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.Tünetmentessé tehető az állapot csak az nem mindegy, hogy mivel, milyen mellékhatásokkal.Érdemes a gyógynövényeket, természetes megoldásokat alkalmazni káros mellékhatások nélkül.Sok jó tapasztalat van velük.Van egy angol orvosi könyvem, amiben erről is van pár esetleírás. Ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben az erre vonatkozó a beteg véleményeket a könyvből.Jobbulást és ne idegesítsd Magad feleslegesen!
2015. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!