Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nehezen hiszem el, hogy ez...

Vazopresszin kérdése:

Nehezen hiszem el, hogy ez tüdőgyulladás. Szerintetek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár nappal ezelőtt arra ébredtem, hogy jobb oldalon nagyon szúr a mellkasom. Kis idő elteltével egyre rosszabb lett, kiterjedt a hátamra, később a jobb karomra is. Nevetni, sóhajtani, tüsszögni csak nagy fájdalmak árán tudtam, minden egyes mély levegővétel szúrt és már a mozgásban is korlátozva voltam. Először azt hittem beszorult a levegő, de annyira rossz lett, hogy elmentem dokihoz aki nem nagyon tudta megmondani mi a baj, 2 tippje volt, rekeszizom gyulladás vagy bordatörés ( az utóbbit kizártam, nem ért baleset, nem estem el stb.). Elküldött egy röntgenre ahol azt mondták, hogy menjek vissza gyorsan a háziorvoshoz mert úgy látják "lehetséges kezdődő tüdőgyulladásom van", viszont azt éreztem és a leleten is az látszott, hogy ez csak egy lehetőség. A háziorvos szintén furcsának találta mert nincs lázam, nem köhögök, teljesen egészségesnek érzem magam és hónapokkal ezelőtt voltam egy nagyon kicsit náthás, hőemelkedés nélkül. Azért írt fel antibiotikumot amit szedek. A kérdésem az lenne volt-e már valakinek ilyen esete amire esetleg mást mondott az orvos? Lehetséges, hogy a tüdőgyulladás összes tünete közül napok óta csak egy áll fenn? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2015. márc. 12. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, előfordulhat. Mostanában gyakran fordulnak elő úgynevezett atípusos tüdőgyulladások, amelyek eltérnek a ,,sima" mezei tüdőgyulladástól. Ezek nagyon tünetszegények, sokszor nem kíséri őket láz, csak kis száraz köhécselés, és röntgennel lehet leginkább ezeket diagnosztizálni. A tünetek sokszor lassan kezdődnek, lehet, hogy most még időben kapták el.
2015. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, kicsit elbizonytalanodtam amiért az orvos sem volt túl határozott, de hát ő sem tudhat mindent és nem is volt túl közlékeny. Minden esetre lehet valóban erről van szó, elég korán vették észre és aznap este már szedtem is be az antibiotikumot. Köszönöm a választ!
2015. márc. 12. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen tünetekkel refluxom volt. Megváltás volt, amikor az orvos rájött és felírta a gyógyszert, 1 nap után megszűnt a fájdalom. Amikor tüdőgyulladásom volt, szimplán gyenge voltam, alig bírtam felkelni az ágyból, de más tünetem nem volt, se láz, se köhögés, se semmi.
2015. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint "rendben" vagyok :). Mar nem fáj annyira szerencsére szóval javultam. Köszönöm szépen a válaszokat még egyszer!
2015. márc. 12. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!