Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bevizesedett a térdem, mit...

Bevizesedett a térdem, mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy a jobb térdem, mint ha fel lenne dagadva, megkérdeztem anyámat, hogy nézze már meg szemből, mert azért szemből mégis jobban látszik, és azt mondta, hogy tényleg nagyobb és, hogy szerinte is be van vizesedve.

De igazából nem fáj, nem feszül, csak szimplán fel van dagadva és nagyon zavaró, hogy nagyobb és félek, hogy komolyabb lehet.


De azt olvastam valahol, ha csak szimplán be van vizesedve, akkor az el fog tűnni egy idő után, mivel csak víz.

De, ha be van gennyesedve, akkor kell csak leszívatni.



És igazából ez mitől alakulhat ki?

Mert én arra gyanakszom, hogy azért mert "megfázott", mivel mostanság a térdemén lyukas nadrágomba járok.



2015. márc. 6. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A vizesedés általában nem csak egy lábon alakul ki, hanem szimmetrikusan. 24 éves létemre rendszeresen vizesednek a lábszáraim. Felismerhető arról, hogy "nehéznek", fáradtnak érzed, de igazából nem fáj, emellett pedig ha az ujjaddal benyomod, akkor "sokáig" ott marad az ujjnyomod mielőtt visszaszíneződne. Az én orvosom pont azt mondta, hogy akkor van nagy gáz, ha nem szimmetrikusan vizesednek/dagadnak, az valamire utal.


Könnyen lehet, hogy megfázott, erre figyelj és ne járj ilyen időben lyukas gatyában!!!

Feküdj le, polcold fel, ha jól esik tegyél rá hideg vagy meleg borogatást, valami nyugtató krémmel is bekenheted akár és pihentesd. Ha csak víz, akkor ettől már holnap reggelre is sokkal jobb lesz, de max 1-2 nap.

2015. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát akkor nem bevizesedett, hanem csak megfázott szerintem. De azért, ha nem múlik el akkor elmegyek egy orvoshoz, mert nem akarom többel bekötni.

És köszönöm a választ, igazából megnyugodtam, hogy nem bevizesedett, de attól viszont félek, hogy mi van ha más baj van.

De szerintem csak a nadrág miatt megfázott, mivel alapjáraton, nincs baja a térdemnek és nem is volt.

2015. márc. 6. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:

A térd a vesével van kapcsolatban. Ajánlanák felkeresni olyan helyet, olyan helyre menni, ahol ezt tudják kivizsgálni.

Ezt néhol már az akadémiai orvoslásban is tudják, de ott a vizsgálat nagyon körülményes és hosszú ideig tart.

Ha másképp nem megy, próbálj a vesédre vigyázni és fogyassz vese teát - teákat, és készítményeket. Óvakodj a felfázásoktól.

A dagadt tőrdre pedig használj fekete nadálygyökeret tartalmazó pakolást (pl.egész éjszakára). Három napon belül megenyhül és két hét múlva fitt leszel.

2015. márc. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

az lehet hogy a vesémmel van kapcsolatba, mert tegnap éreztem, hogy megfázott, mivel egy szál pólóba voltam.

És köszönöm a választ ,majd kipróbálom!

2015. márc. 7. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!