Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha 2 papám gégerákban és...

Ha 2 papám gégerákban és gyomorrákban halt meg, akkor biztos hogy én is rákos leszek és halok meg benne?

Figyelt kérdés
Van 3 testvérem.A lényeget leírtam kérdésben.Legalább is mennyi esély van rá?Nagy ritkán cigizek és iszok is, de cyak 1 héten max 2cigiszál amikor kínálnak nem több, berugni meg csak nyáron szoktam.inni nyár előtt nem is igazán szoktam.

2015. febr. 15. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne biztos? Buta kérdés.
2015. febr. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha sok rákos beteg volt a családban akkor csak annyi biztos, hogy hajlamod megvan a rák kialakulásában. Vagyis van esély rá, de nem biztos, hogy te rákban fogsz meghalni.

Ha egészségesen élsz, ha nem dohányzol, nem leszel alkoholista. Ha vitamindús ételeket, italokat fogyasztasz, ha sportolsz akkor csökkentheted a rákhoz való hajlamodat. Csakis rajtad áll.

2015. febr. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hajlamot valószínűleg örökölted, ennek tudatában próbálj meg úgy élni, hogy a kockázatot lehetőleg csökkentsd a minimumra.

Az sem elhanyagolandó szempont, hogy a két papa mennyi idős volt, más súllyal estik latba egy 70-80 év fölötti megbetegedés, mint egy még aktív (dolgozó) embert sújtó kórság

2015. febr. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
esélyed meg van rá genetikailag, hogy te is olyan rákos leszel, főleg ha ugyanazok a káros szenvedélyeid, amik az öregeknek voltak. de nem törvényszerű, hogy mindenképpen rák visz el téged is,. 50 % kb.
2015. febr. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

50 % kb... az eszem megáll. Honnan veszed, utolsó? Lehet, hogy 50%, de az is lehet, hogy éppen 0, mert pont nem azokat a genetikai részleteket örökölte.


Mivel kérdező ezt nem tudod kiszámolni, minden, amit tehetsz, az az, hogy azt a heti 2 cigiszálat is kihagyod, mert nem tudhatod, hogy mi lesz az a tényező, ami beindítja a rákot. Lehet, hogy napi 2 doboz cigi esetén se lenne semmi, de lehet, hogy ez a heti 2 cigi is megárt. Ne cigizz egyáltalán, ne piálj rendszeresen, és próbálj meg egészségesen étkezni. Kerüld a csípős, túl fűszeres ételeket- néha néha belefér, de ne rendszeresen. Sportolj, fogyassz sok rostos dolgot.

2015. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó.Hát a csípősöket nagyon imádom.Sportolni sportolok.Focizok.Hát nem hasonlítok egyik papámra se,nemtudom számít-e.
2015. febr. 15. 14:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a külsőségek számítanak, hanem a genetika. Azt, hogy te külsőre nem hasonlítasz rájuk, még hajlamos lehetsz a rák kialakulására. Azt mondják, hogy ha egy családban több gégerákos volt (vagy bármilyen más rákos) akkor az a rák nagyobb eséllyel alakulhat ki más családtagokon. Ahogy előttem s írták. Genetikától függ. Ha örökölted a rákkal való hajlamot, akkor lehet megárt a 2 szál cigi, de lehet nem befolyásolja. Lehet megárt a csípős, fűszeres ételek fogyasztása, de lehet semmit nem okoz.

Ha aggódsz, hogy egyszer te is így végzed akkor tegyél az egészséged érdekében. Mondjuk ezt a rák félelem ellenére is meg lehetne tenni.


HA nem akarsz lemondani a cigiről, ha nem akarod csökkenteni a csípős, fűszeres ételek fogyasztást akkor ne nyafogj. Akkor vedd tudomásul, hogy benne van a pakliban a rák kialakulásának esélye.

2015. febr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"biztos hogy én is rákos leszek és halok meg benne?"


egyaltalan nem biztos; lehet, hogy ugy halsz meg, hogy elgazol egy traktor, vagy megesz egy krokodil

2015. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!