Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasmenés esetleg súlyosabb?

Hasmenés esetleg súlyosabb?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak már 3 hete egyfolytában csak hasmenése van. Nem sokat eszik, fogyott, állandóan fáradt, láza elvileg nincs, belső láza esetleg lehet, de azt nem tudom. Most már nem puffad, de eddig igen, illetve pár nappal ezelőtt görcsölt, mára az is enyhült. Vér nincs a székletben, esetleg a váladék, amit nem tud kiköpni, mert orrsövényferdülése van, illetve nem akar könnyen kijönni a váladék az orrából, így sajnos lenyeli azt. Azt is észrevette a székletében. Szedett antibiotikumokat meg sok egyéb más gyógyszereket is.

Lehetséges, hogy ez a Crohn-betegség előjelei? Másfél évvel ezelőtt vastagbélgyulladása volt, azóta is ha nem úgy eszik dolgokat akkor görcsöl a hasa, de ahhoz is, hogy kiderüljön a vastagbélgyulladása évtizedek kellettek, mert ahányszor volt tükrözésen, senki sem mondott semmit.


Tudom, hogy nem az internetről kell gyógyítani magunkat, csak elolvastam a tüneteket és kísértetiesen hasonlítanak anyukám tüneteihez. Ha kérünk székletvizsgálatot, abból ki tudják deríteni, hogy mi a baja, illetve, hogy hová mehet vele kivizsgálásra? Aggódunk és kezd elegünk lenni abból, hogy szegénykém egyfolytában csak a mosdót járja :( A háziorvos letudta gyógyszerekkel az egész folyamatot, nem nagyon izgatta, azt mondta, hogy egyen szárazabb ételeket, eszi is, de ugyanúgy megy a hasa. Az ügyelet meg b*szik kijönni, ha baj van. Beutaló nélkül meg elküldtek minket a francba.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!


2015. febr. 9. 18:09
 1/2 A kérdező kommentje:
Plusz infó, hogy sem édesapám sem én nem kaptuk el a hasmenést, ha ez egy sima vírusos hasmenés lenne. Ha az lenne, nekünk is hasmenésünk lenne, ezt furcsállom ebben az egészben.
2015. febr. 9. 18:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Már nem kell válaszolni a kérdésre. Ha eddig nem jött, akkor nem tudok vele mit kezdeni. Anyukám ismét elmegy a háziorvoshoz, hátha befekteti az orvos a kórházba és végre kiderül, hogy mi a baja, mert ez így nem állapot.
2015. febr. 10. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!