Milyen megoldás van a gyomor-bélrendszer helyes működése érdekében?
Streptococcus-ban nincs tapasztalatom, de régen én is küzdöttem gyomorproblémákkal. Ha igaz, hogy minden testi tünetnek lelki háttere van, akkor a gyomorfájdalom akkor jelentkezik, amikor olyan helyzettel, problémával van dolgunk, amit átvitt értelemben "nem tudunk megemészteni".
Ezen kívül természetesen az életmód, a táplálkozás tehető felelőssé az emésztőrendszeri egyensúly felborulásáért. Manapság egyre több az ilyen problémákkal küzdő ember, amiért az élelmiszerekben található adalékanyagok, tartósítószerek tehetőek felelőssé. Elsősorban tehát nagyon fontos, hogy kerüljük a feldolgozott, tartósított élelmiszereket. Mindig nézzük meg a csomagolást, és kerüljük a természetellenes adalékanyagokat. A szervezet öngyógyító képessége csodálatos, ha nem rontjuk el ipari kemikáliákkal, akkor nem lehet komolyabb problémánk. Radikális diéták és az újabb trendek (pl. paleo) követése helyett én apró változtatásokat javasolok az étrendben, az alábbiak közül egyet-egyet, vagy akár mindet betartva:
- Nagyon jót tesz gyomornak és bélrendszernek a céklalé. Az is jó, ha magunk készítjük lécentrifugával, és az is megfelelő, ha a szupermarketekben/bioboltban kapható bio céklalevet fogyasztjuk - lehetőleg naponta kétszer 1-1 dl-t kúraszerűen.
- Panaszok esetén jó szolgálatot tesz reggel éhgyomorra az ezerjófű tea, szintén kúraszerűen 1-2 hétig fogyasztva. Napközben is fogyasztható a borsmentatea és a citromfűtea.
- Nagyon fontos, hogy kerüljük a fehérliszt fogyasztását. Ha magunk főzünk, helyettesítsük teljes kiőrlésű zabliszttel, a zab az egyik legjobb lúgosító és nem lesz fűrészpor-ízű tőle az étel. A fehérliszt tökéletlenül emésztődik, és magnéziumot von el emésztés közben (ezért van a sok ingerült ember, akik ezután szükségtelenül szednek Magne B6-ot)
- Ha tehetjük, minden étkezéshez fogyasszunk nyers zöldséget, gyümölcsöt, mert ezek biztosítják az emésztéshez nélkülözhetetlen enzimeket. Főzés közben ezek az enzimek elpusztulnak. Közvetlenül evés előtt egy fél alma, vagy saláta fogyasztása a főétkezések mellé jelentős javulást hoz ilyen jellegű panaszok esetében.
- Nagyon sokat reklámozzák manapság a különböző kultúrákkal dúsított joghurtokat, azonban ezeknek a fogyasztását nem javaslom. Amennyire tehetjük, kerüljük a tejtermékeket, főleg a tehéntejből készülteket. A tej emészthetetlen az emberi szervezet számára, sokak problémája pont ebből fakad. Emellett probléma a tejipar méltatlan állattartása miatt a komoly hormon- és antibiotikum-tartalom, ez szintén átkerül a szervezetünkbe. Ha tehetjük, tejterméket a kis gazdaságokból származó pl. piacokon található tejboltban vegyük, de akkor is kerüljük magát a tejet. Helyettesítsük szójatejjel, mandulatejjel, vagy hasonlóval.
- Tartsunk hetente egy lúgosító napot, amikor csak a következőket fogyasztjuk: zab, burgonya és zöldségek. Ezek lehetnek nyersek, főttek, a lényeg, hogy mást ne vigyünk be a szervezetbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!