Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 71 éves oxigénhiányos, tüdőbet...

71 éves oxigénhiányos, tüdőbeteg, cukros, szívbeteg stb MIT TEGYEK? (Orvost nem lehet elérni) SEGÍTSETEK LÉGYSZI!

Figyelt kérdés

Mamám eszméletlenül feküdt otthon, bevitte a mentő a kórházba. Valami nem jó nála, van egy alap tüdőbetegsége, amit csak fokoz hogy tavaly nyár óta tüdőgyulladása van (a kórházban szedte össze). Emellett megállapították, hogy tejfehérje érzékeny vagy laktózérzékeny (most nem is tudom pontosan) és ingadozik a cukra (egyszer 3-as, aztán 21-es) de most nagyjából beállították, kapott cukros infúziót.

A mama mindig talpraesett volt, már átélt 4 infarktust meg egy vagy két agyvérzést is.

Most a legnagyobb baj, az hogy az oxigénhiány miatt összevissza beszél, hallucinál meg hülyeségeket csinál (le akarta szúrni magát, állítólag bevett egy marék gyógyszert, kiszúrkodta bicskával maga alatt az ágyat, a szobatársait meg kajával dobálja) és mindig haza akar menni, nagyon csúnyán köhög és pelenkázni kell, alig bír már beszélni!

Nagyon félek, mindennap bemegyek hozzá, de nem látok javulást!

Próbáltam eléri az orvost, aki vagy sosincs bent, vagy amikor bent van akkor se megy be a betegeihez!!! Beszéltem egy rezidenssel, ő tudott egy-két dolgot mondani. Ma átszállítják a tüdőosztályra de ott még úgyse foglalkoznak az emberrel! Mivel lehetne legalább az oxigénhiányt javítani?? Vettünk neki oxigén tartalmú vizet, de csodát nem várunk tőle. Tápszert is kap, meg oxigént inhalál estefelé (a tüdőgyulladására is kap valamit)


LÉGYSZI SEGÍTSETEK!!!!!!!


2015. jan. 28. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem a fajdalomcsillapitoktol hallucinal? Sokszor a gyogyszerek is meginditjak a demenciat.

Miert van nala bicska, miert van nala gyogyszer?

Amugy nem kellene kozos szobaba rakni, ha tenyleg eletveszelyes magara es tarsaira.

2015. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amugy nem kellene kozos szobaba rakni, ha tenyleg eletveszelyes magara es tarsaira.



Nem a fájdalomcsillapítóktól hallucinál, mert még otthon is hallucinált (meg félt, hogy valaki mászkál a folyosón, felkeltette a szomszédját is).

Azért volt nála gyógyszer mert cukros és a gyógyszeres táskájában van az inzulinja meg minden, a bicska meg állítása szerint azért volt nála, hogy ne kelljen kést, villát vigyen.

A többire meg nem reagálnék. Egyenlőre ez az oldal arra van hogy én kérdezek és a válaszoló meg válaszol! De azért kössz a semmilyen választ

2015. jan. 28. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Személyes konzultációra kérj időpontot az orvosától. Adj pénzt ha teheted, akkor jobban elfogja magyarázni, hogy mik a lehetőségek. A szíve működik rendesen? Nincs pészmékere beépítve, mert ha abban kimerül az elem, akkor az is csinálhat ilyen idegrendszeri tüneteket. Naponta menjetek be hozzá és maszirozzátok át a testét diannával, vagy valami vérkeringés fokozó masszás olajjal. Ezzel tudjátok az oxigén szintjét növelni. Adjatok neki 60 mg-os Q10 vitamint és magas hatóanyagú B vitamin komplexet. A kórházban ahol kezelik kérj neki oxigénkezelést, ha van rá mód.
2015. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az egyik szívbillentyűje nem működik rendesen, de nincs pészmékere. Mi az a dianna? Nem hallottam még róla. Elvileg az ápolók megmozgatják (aztán ki tudja..). A vitaminokra már gondoltam, tegnap vittem is be neki de nem akarta bevenni, mindent úgy kell ráerőltetni (pl az ebédet és a tápszert is). Az oxigénkezelés alatt mit értesz? Az hogy inhalálva kap oxigént az oké, de ez mellett még mi van?

Sajnos azon az osztályon nem tudnak mást..úgy volt hogy ma átviszik a tüdőosztályra de mégse, pedig tegnap a rezidens mondta, hogy náluk már nem tudnak mit kezdeni vele, a tüdőosztályon jobban el tudnák látni (gondolom tele van a tüdőosztály az influenza miatt) :/

2015. jan. 28. 14:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha csak az egyik szívbillentyűje nem működik rendesen, akkor nem az lehet a gond. Igen inhalációs oxigénre gondoltam. Abban ne reménykedj, hogy ott megmozgatják. Magatoknak kell bemenni hozzá naponta legalább két alkalommal és etetni kellene, frissen préselt gyümölcslével itatni, meg vitaminozni, masszírozni az egész testét. A diana az egy régi jól bevállt szer. Alkoholos mentolos ízesítő, reuma ellen is hatásos és nem mérgező, valamint nem hagy olajos foltot a ruhán. Patikában keresd! Bécsből szoktam hozni a Metróban is árulják kimondottan bedörzsölésre valót. Ez viszont nem étkezési célra van. Vegyél neki Supradyne gumicukor multivitamint, és rágó C vitamint. Kellene neki Flavogard étrendk iegészítő is, mert javítja a cukrosoknak, szívbetegeknek az életkilátásait. Jobbulást a a mamádnak!
2015. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!! :)
2015. jan. 29. 10:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!