Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 39 fokos lázam van, de nem fázom?

39 fokos lázam van, de nem fázom?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ez?


Találtam egy ilyen írást:


A gyulladásos jelzőmolekulák nem tesznek mást, mint

magasabbra tekerik a hipotalamusz termosztátjának

beállítási pontját - és máris fázunk, didergünk: megy fel

a lázunk. A didergés el is múlik, amint a láz eléri

tetőpontját, a lázas állapot enyhülésekor pedig

kipirulunk és izzadunk.


Tehát eszerint most elkezdek majd izzadni és csökkenni fog a lázam?


2015. jan. 22. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosbiológiában szeretnek ilyen könnyen emészthető és egyértelmű kis modell magyarázatokat adni, amibe nem kell belemélyedni, csak bemagolni és elhinni. Nem kell száz százalékosan hinni benne. Nagyon sok az egyéni variáció. Akkor is didereghet valaki, ha nincs benne gyulladás, csak éppen megváltozott a vér eloszlása a szervezetben.
2015. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De eddig dideregtem, vettem is be gyógyszert. Ma viszont teljesen jól voltam, hazaérve megmértem a lázam és 39 fokos volt
2015. jan. 22. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csakis addig fázol amíg megy fel a testhőmérsékleted. Amint elérte a tetőpontját már meleged lesz/izzadni fogsz.
2015. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Melegem az van egy kicsit, igen, meg vörösödik az egyik fülem. Az baj, ha pólóban fekszek vagy vegyek fel pulcsit, hogy jobban izzadjak?
2015. jan. 22. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell izzadnod, én szoktam általában amikor lázas vagyok. Nem szoktam pulóvert felvenni inkább hideg vizes borogatást teszek a homlokomra ha annyira durván melegem van.
2015. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha izzadsz ,azaltal is tavoznak bakteriumok. Sok betegsegnel kell izzadni, artani nem fog.
2015. jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Felvettem a pulcsit, de nincs annyira melegem, viszont a lázam lement 38,3-ra

2015. jan. 22. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!