Nagyon sok éve tartó alvásproblémám van, sosem tudom magam kipihenni, bármennyit is alszom. Semmi nem segített, valamilyen megoldás?
Hiába alszom akár 8-9 órát, nem tudom magam kipihenni, vagy azért, mert lefekvés után 2-3-4 óra múlva felébredek, vagy azért, mert eleve fáradtan ébredtem, bármennyit is aludtam. Napközben pedig állandóan fáradtságtól szenvedek. A jobb eset, ha éjszakai felébredés után vissza sikerül aludni, vannak ilyen időszakok, ezek rövid ideig tartanak, pár hétig, általában vissza sem sikerül aludni, pedig rendkívül fáradt vagyok. Intenzív edzés után is ugyanez a helyzet. Már 22 óra előtt lefekszem, mert ha 22 óráig nem aludtam el, utána már hajnali háromig nem is szokott ez sikerülni. Összes erre való (és reklámozott) patikai vény nélküli készítményt kipróbáltam, sőt, vényre kaphatót is, az sem segített, hosszú ideig nem is akartam szedni, mert nem szeretnék függővé válni ilyen szerektől. Különféle MLM értékesítés útján beszerezhető termékeket is kipróbáltam, amelyekről azt mondták hogy "az a tuti", de hiába, valamint nekem nincsen pénzem a felesleges kísérletezgetésekre, a méregdrága termékekre amelyek mögött csak az van hogy "hátha segít". Alváscentrumban történő vizsgálat szervi problémát nem mutatott. Melatonin sem segített.
Nem dohányzom, kávét, alkoholt nem fogyasztok, nem olvasok olyan regényeket, történeteket amelyek felzaklatnának, ilyen filmeket sem nézek. Bármilyen ötlet érdekelne, van valaki akinek hasonló problémája volt és megoldotta?
"Szereket" nem érdemes próbálgatni, mert azzal legfeljebb elfeded a problémákat és rontasz a helyzeten.
Elöször annak kellene utánanézni, hogy elég vitamint foygszatasz-e, mert ilyen oka is.
De amire inkább gondolok, az életmód kérdése. Minden nap (akármilyen idö van, a nimusz 20 fokban is, meg szakadó esöben/hóban is) naponta legalább egy órát sétálj kinn a szabadban. Megfelelöen felöltözve nem fázol és nem fázol meg. Ez idö alatt tényleg menj, elég gyorsan, szóval nem csak lödörögj és ne állj meg beszélgetni ezzel-azzal.
A másik gond valószínüleg az alvóhelyed. Lefekvés elött alaposan szellöztess ki (minimum 5-10 pecig teljesen nyitott ablaknál), és utána a füzést úgy állítsd be, hogy a szoba semmi esetre se legyen melegebb, mint 18-20 fok.
Sok esetben ilyenkor télen nagyon száraz a szobalevegö, ezért párásítsad vagy több, nagy vízigényü szobanövénnyel (pl vizipálma, dieffenbachia, szobapáfrány, filodendron, stb) - ez lenne a jobb megoldás, vagy ha nem megoldható, akkor párásítóval.
Emellett nem írtál arról, hogy sportolnál, ha nem, akkor kezdj el valamit.
Köszönöm a második választ is.
A leírásból minden stimmel, a vitaminok és a séta kivételével. Néha szedek C vitamint, D vitamint és B vitamint, de hááát az ideális nem tudom mennyi, valamint azt kapom meg a környzettől, hogy "kisgyerekeknek adnak ilyesmiket hogy fejlődjenek, csak tönkreteszed a szervezetedet a műanyagokkal".
Hetente egyszer edzem, tudom ez intenzív sportnak nem nevezhető.
Az kimaradt, hogy citromfű és egyéb teákat is próbáltam, de hiába.
Az 1-es vagyok. A szükséges anyag utánpótlása személyre szabott, vagyis nekem a DHEA segített, de lehet hogy másnak meg valami másból van hiánya.
A természetjárás is sokat segített nekem. Faluról városra költöztem, aztán ráébredtem hogy a kényelem ellenére milyen egészségtelenül élek. De aztán nyaranta nagy kerékpártúrákat szoktam tenni például a Bakonyban. Ez volt a legjobb gyógyszer és recept nélkül ingyen kapható. Nem riadtam vissza a több tíz kilométeres gyaloglástól ha tolni kellett a biciklit a dombok vagy a sár miatt. Rájöttem hogy az ember nem szakadhat el a természettől mert az egyenlő lenne a lassú halállal. Ha nem hivatalos ügyeket intézni megyek messzire, akkor kerékpáron megyek, akár 100 km-eket is tekerek. Csodát művel, a közérzeten, jó kedven, stb. Fel tudok szaladni a 10-edikre is úgy hogy utána nem lihegek. Az apám vasegészségének is a természetben való mozgás volt a titka, 92 évesen még maga kaszált a háza körül és senkinek nem adta volna át azt a számára örömöt jelentő "sportot".
A második vagyok és közel 60 évesen is fontosnak tartom a sétát.
Ha városban laksz, ott is lehet menni, csak ne a legforgalmasabb utakat válaszd, ha viszont olyan helyen, ahol elérhetö a természet, akkor jobb ott mozogni.
Nekem nagyon sokat segített a rendszeres napi séta, de ennél lényeges, hogy tényleg aránylag tempósan mozogj és legalább egy órán át.
A vitaminokat meg érdemes szedni, de lehetöleg ne a mindenhol kaphatóakat, hanem gyógyszertárban kérj olyat, amiben tényleg van hatóanyag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!