Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a jelek utalhatnak...

Ezek a jelek utalhatnak agydaganatra?

Figyelt kérdés
3 hete fej-és tarkófájással küzdöm, a fájdalmon mindig máshol jelentkezik, legtöbb esetben a fejtetőn. Voltam vérvételen, és a süllyedés (WE) 20mm/h szintet mutat (19 éves srác), ami szintén gyanús. Néha azt érzem, hogy rosszul látok, eddig ilyet sem éreztem. Mit tudok tenni a koponya MR vizsgálatig?

2014. nov. 14. 08:55
 1/6 anonim válasza:
38%
Az agydaganat epilepsziás rohammal kezdődik, szóval 100% hogy nem az amíg az nincs. A fej rengeteg dologtól fájhat, hagy ne soroljak fel kapásból 200-at. Nyugi.
2014. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom előző,hogy ezt honnan veszed,de a munkámból eredően biztosra állíthatom,hogy nem jár mindig epilepsziás rohammal az agydaganat.Ettől függetlenül,egyáltalán nem biztos,hogy az van neked kérdező.Számtalan oka lehet a fejfájásnak.
2014. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A WE értékből nem lehet megmondani, van-e daganat. A látással kapcsolatos változások esetleg jelezhetnek valamilyen elváltozást koponyaűrben, de még ennek is számtalan oka lehet. Nem tudom, mikor lesz a vizsgálatod, de ha még nem volt, akkor addig is azt tudom tanácsolni, légy nyugodt, illetve tüneteid rosszabbodása, vagy egyéb rosszullét esetén fordulj orvoshoz.
2014. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
Az orvos mondta, mert régen nekem is volt ilyen problémám mint a kérdezőnek. De ha rákeresel arra hogy agydaganat epilepsziás roham, akkor gyakran felfog tűnni közöttük a "kezdődik" szó....
2014. nov. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utalhat arra igen,de nem feltétlen jár epilepsziás rohammal.Ezt úgy mondom,hogy tumoros betegekkel dolgozom minden nap.
2014. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint ismeretes, az agy különböző területei más-más feladatokat látnak el. Ezért érthető, hogy egy adott daganat esetében a tünetek jellegét nagymértékben az határozza meg, hogy az hol - az agy mely területén - helyezkedik el és milyen kiterjedésű. A daganat növekedésével egyre nagyobb az érintett agyterület, így a tünetek is változnak. Az agydaganatos betegeknél gyakran jelentkező - de korántsem csak daganatra jellemző - tünetek: a fejfájás, a hányinger és a hányás. Ezek gyakran ébredés után lépnek fel, majd a nap folyamán enyhülnek.

Továbbá: a hallás-, látás- és beszédzavarok, a hangulat- és személyiségváltozás, koncentrációs és emlékezőképesség romlása, memóriazavarok, epilepsziaszerű görcsrohamok, valamint zsibbadtság, bizsergés érzése a végtagokban. Ha valaki ilyen tüneteket észlel magán vagy hozzátartozójánál - jóllehet ezeket nemcsak daganat okozhatja - célszerű minél előbb orvoshoz fordulni!

2014. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!