Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek hogy a szüleim ne...

Köteles Virág kérdése:

Mit tegyek hogy a szüleim ne jöjenek rá, de közben magamat meg is tudjam valahogy "gyógyítani"?

Figyelt kérdés

Már egy olyan fél éve folyamatosan fáj valamim , de mindig máshol. Az iskolakezdés előtti két hétben iszonyatosan fájt folyamatosan a fejem,de esküszöm mindig, akármit csináltam. Aztán iskolakezdéstől számítva folyamatosan fájnak az ízületeim és a fejem, de most már a szédülés és nagyon ritai hányás is közbelépett.

A közeli ismerősök hála isten nem igazán veszik észre rajtam hogy bármi bajom is lenne, csak néha kérdezgetik hogy minden rendben meg néha mondják hogy kicsit kialvatlanul nézek ki és hogy nincs e gond de én nem szeretném hogy tudjanak ezekről, segítenétek? nincs valamiféle gyógymód ezek ellen? már egy csomó marhaságot kipróbáltam de nem igazán használt egyik sem!

14/n

Köszönöm segítségeteket :)



2014. nov. 1. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy 14/n? Nem, 14 évesen nem vagy nő.
2014. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, a szülök nem kellenek ehhez, és ö majd kivizsgálja, hogy mi a bajod.
2014. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem egy pszichológus nem ártana neked. Mi az a csomó marhaság, amit kipróbáltál? Tanulj, olvass, sétálj a barátnőddel, segíts a házimunkában. Foglald el magad valami hasznos dologgal, akkor talán kevesebb idő jut a saját bajaiddal foglalkozni, és még az is lehet, hogy elmúlnak a tünetek.
2014. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha valakinek folyton fáj valamije az általában pszichés, mert a testi betegségeknek, ennél azért egyértelműbb tünetei vannak. Úgy értem, ha mindig a mellkasod és a hátad fáj, akkor lehet gyanakodni, hogy a tüdőddel van a gond. Ha mindened fáj, akkor az inkább pszichés baj, ami egyébként nagyon komoly fájdalmakat is tud okozni. De mindig a testi betegségek kizárásával kell kezdeni. Tehát jó lenne ha kivizsgáltatnád magad.
2014. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kedves 3. 4. válaszoló

nem hisze hogy pszichés gondjaim támadtak volna de ez is előfordulhat... nem tagadom.

igazán sokat vagyok barátokkal, a házimunkában folyamatosan segítek, tele vagyok könyvekkel, regényekkel amiket éjjel nappal imádok olvasni szóval ezt sem nagyon fordíthatjátok ellenem, folyamatosan találok magamnak valamiféle elfoglaltságot de még akkor is fáj, nyom stb...

a nagy gond a háziorvossal hogy anyámék egyedül sehova sem engednek így az öcsém mindig a nyakamon marad és hát ő a legpletykásabb az egész városban szerintem szóval ezzel aztán nem jutottam előrébb...

2014. nov. 1. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:
De mégis akkor szerinted mi lenne a megoldás? Csak úgy mellékesen az első pánikrohamomat kb. 15 évesen kaptam, minden előzmény nélkül, voltak barátaim, jól éreztem magam, ez nem attól lesz, mert dilis vagy, a pszichés betegségek is betegségek, valószínűleg én is simán örököltem.
2014. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kíváncsi, hogy miért a szüleid nélkül akarsz intézkedni? 14 évesen? Szerinted ők ha elmondanád nekik, mi a problémád, elfordulnának és kinevetnének? Menj oda anyukádhoz, mondd neki, hogy figyelj, ez van, menjünk el orvoshoz. Lehet, hogy nincs semmi komoly bajod, de ha mégis, szerinted akkor ki fogja fogni a kezedet, ha nem a szüleid?
2014. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Talán épp az a baj, hogy csomó marhaságot kipróbálsz. Gondoltál már arra, hogy nem poénból tanulnak az orvosok annyi évet...? Nyilván te, egy 14 éves bakfis nem tudsz mindent, lehet több kárt okozol magadnak.

A szüleidnek pedig joguk van tudni az ilyesmiről. Semmi gond nincs azzal, ha fáj valamid, nem tehetsz róla. Nem szégyellnivaló dolog ez, nem teherbe estél, nem drogok miatt vannak problémáid, stb.

Nyugodtan állj eléjük, mondd el, hogy fáj egy ideje, szeretnéd ha orvos megvizsgálná. Amúgy is, ha eljutnál titkon orvoshoz, akkor mi lenne? Elmész a patikába és szép mosollyal kiváltod az esetleg több ezres gyógyszereket? Ugyan már. A szüleid azért vannak, hogy támogassanak és segítsenek, ha ilyen probléma van.

Diagnózist pedig ennyi alapján nem lehet és nem szabad adni. Így kezelési javaslatot se. Az egyetlen javaslatom, hogy igyál sok vizet, az nem árthat és ha esetleg kevés a folyadékbeviteled, az okozhat fejfájást és más tüneteket is. De szimplán a korodból adódó is lehet, amikor növésben voltam, baromira fájtak a csontjaim, szédelegtem, stb. De lehet valami vitamin vagy ásványianyag hiánytól, fertőzés miatt, akármi. Ki kell vizsgáltatni!

2014. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!