Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért "visszatérő" betegség 4...

Miért "visszatérő" betegség 4 éves lányomnál a fülgyulladás?

Figyelt kérdés

Időről időre-azért szerencsére nem olyan sűrűn begyullad a füle. Általában mind e két füle, de úgy szokott, hogy egyik elkezd fájni és mikor már majdnem kifakad, akkor kezd a másik is, de legtöbb esetben az első fáj neki brutálisabban. Általában lázzal jár nála, nem túl magassal. Sokszor van úgy, hogy lázas, alszik pár órát és mire felébred, kiszakadt neki és kifolyik. Aztán semmi gond nincs, felélénkül. Kábé 2 éves kora óta van neki. Azóta kábé 6. alkalommal jött ki neki.

Nálatok is elő szokott jönni? Hogyan kerülhetnénk el, miért jön ki?


2014. okt. 3. 07:31
 1/5 anonim válasza:
Nem szabad megvárni, hogy kiszakadjon, mert később ennek lehetnek szövődményei! Menjetek el egy gyermek orr-fül gégészetre, lehetőleg tapasztaltabbhoz, de ne SZTK-ba!
2014. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pszichoszomatikáján gondolkoztatok már? Vajon mit nem akar meghallani?
2014. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem vagy normális kedves második.

Mit értesz azon, hogy nem szabad megvárni, hogy kiszáradjon, első?

Nem írtam semmiféle kiszáradásról. Folyni szokott neki, egyébként már voltunk vele dokinál, adtak rá kanalast. Gyulladáscsökkentőt meg paracetamolt. De hallottam egy ismerősömtől, hogy neki pont ugyanez volt mindig a fiával kiskorában. Egy idő után kinőtte. Most egyébként egyelőre még nem brutális a fél napot átalussza, kicsit melegebb a lányom, meg csordogál a füléből a trutyi. Nem igazán eszik, de ez nála ilyenkor így szokott lenni. Remélem azért ő is majd hamarosan kinövi.

2014. okt. 3. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Miért is nem vagyok normális???!!!


Gyermekbetegségek lelki háttere


Ha egy gyermek egy náthás időszakban elkapja az éppen aktuális vírust vagy baktériumot, az egy normális jelenség. Ha azonban a kezelések és az óvintézkedések hatására is folyton visszatér, akkor máshol kell keresni a problémát, mint a testi szinten.

Ilyenkor nagy valószínűséggel lelki ok áll a probléma hátterében, vagyis a betegség egy lelkileg meg nem élt dolog fizikai kivetülése. Ilyenkor meg kell vizsgálni, hogy mely terület betegedett meg a fizikai testen, és abból már lehet következtetni, hogy milyen érzelmi teherrel nem képes a gyermek megbirkózni.


A lélek üzenete

A holisztikus gyógyászat úgy tartja, hogyha bármilyen negatív érzelem tartósan fennáll, az kibillenti a gyermeket a nyugodt állapotából. Ezek a negatív érzelmek, dugulásokat, blokkokat képeznek a test bármely területén, így nem tud akadálytalanul áramlani a pozitív energia. Így alakulnak ki a funkciózavarok a test különböző szerveiben, amelyeket végül fizikai tünetként is észlelünk.

pl: mandulagyulladás, lábfájás, fejfájás, vesekő....


A nyugati orvoslás úgy tekinti az elmét, a gondolataival és az érzelmeivel együtt, mint amely teljesen elkülönül a testtől.

E szerint életérzésünknek csekély vagy éppen semmi köze nincs testi egészségünkhöz, és az emocionális betegségek, mint pl. a kudarcélmény, a csalódottság, a féltékenység, a frusztráció, a harag, de elsősorban és mindenekelőtt a félelem semmiképp sem okozhat olyan problémát, amelyet fizikainak tekintünk, mint a megfázás vagy a lábtörés.


Szerencsére napjainkban a Kelet és a Nyugat hagyománya végre találkozni látszik, s mintha végre elkezdenék egymással megosztani az emberi testről és az egészség megőrzéséről szerzett tudásukat.


A betegség, mint szimbólum

A fizikai test különböző részein jelentkező tünetek segítségünkre lehetnek abban, hogy behatároljuk, majd feltárjuk a gyermek lelki problémáit.

A különböző betegségek ugyanis szimbolikusnak tekinthetők a tekintetben, hogy elárulják milyen érzelmi teherrel birkózik éppen a gyermek a saját erejéből.

Fülfájás

Ha egy gyermek sokat küzd fülgyulladással, vagy állandó fülfájásra panaszkodik - és már kizártuk a nátha és arcüreggyulladás okát - akkor elgondolkozhatunk a lelki okain.

A gyermek azért választja ezt a módját az elhatárolódásnak, mert a környezetéből érkező ingert nem tudja, vagy nem akarja befogadni. Magyarul, nem akarja meghallani pl: a kistestvére sírását, a bölcsis/ovis gyerekek csúfolódását, vagy netán a szülők civakodását.

Amint rájövünk ezekre a okokra, és kiiktatjuk a gyermek életéből, vagy valamilyen áthidaló megoldást találunk, a kicsi ismét kiegyensúlyozottabb lesz és újra képes lesz a körülötte élőket meghallani.

A gyerek betegsége a szülő tükre

Ha mindent megtettünk, de a gyermekünk mégis megbetegedett, akkor ideje saját magunkba nézni.

Hogy miért?

Mert a gyermekünk, főleg a kisgyermekek, mindent megéreznek. Így a lelkünkben levő szorongást, félelmet, hiányérzetet is.

És ha mindez nem is tudatosul bennük, de kizökkentik őket a nyugalmi állapotukból, innen pedig egyenes út vezet egy betegséghez.

Mindkettőtök gyógyulása érdekében érdemes feltárni ezt a tudatalatti problémát. Elképzelhető, hogy egyedül is megy, de ha nem akkor pszichológus, vagy kineziológus, netán egyéb természetgyógyász segíthet.

(Egy nem normális válaszoló) Köszönöm, hogy segíthettem.

2014. okt. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja! Tanulj meg olvasni, mert az első nem azt írta, hogy kiszárad, hanem azt , hogy KISZAKAD! ( A Nemnormális)
2014. okt. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!