Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Parkinson esetében van-e...

Csomorkány kérdése:

Parkinson esetében van-e értelme a korai diagnosztikának?

Figyelt kérdés

Anyám folyton fölfedezni véli rajtam a Parkinson kezdeti tüneteit, mivel családi terheltség kétségtelenül van: szegény apám is, nagynéném is ebben halt meg.

Én egyenlőre egészségesnek gondolom magam, de ha a korai diagnosztika nem csak betegségtudatot ad, hanem valamilyen hatékony korai terápiát is, akkor esetleg hallgatok anyámra. Meglátás?



2014. szept. 19. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért be kell látni, hogy némi esélyt örököltél arra, hogy előjöjjön nálad is a betegség, de:

attól rosszul vagyok, ha az orvos kijelenti, hogy "mától maga gyógyíthatatlan beteg és igenis legyen mélységes betegségtudata." (nem minden orvos olyan, nyilván)

Hiszek abban, hogy az emberi szervezetben hatalmas regeneráló erő van, és rajtunk is múlik, hogy mennyire hatalmasodik el egy betegség.

Mégis azt mondom, hogy egy kezdeti stádiumban jobb "elkapni" egy betegséget, mert többféle gyógymód közül választhatunk,(természetgyógyászat híve vagyok) míg ha leteper, akkor már csak a drasztikus gyógymódok jöhetnek számításba. Elképzelhető, hogy én elmennék kivizsgálásra, ha helyedben lennék.

2014. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk engem igazán az erősítene meg, ha valaki konkrét terápiákat tud mondani. Szétnéztem a neten, túl sok ilyet nem találtam. Ha megállapítják, hogy "igen, ez és ez van, de majd akkor csinálunk valamit, ha rosszabb lesz" - na ezt rothadtul nem akarom hallani.
2014. szept. 19. 20:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Anyám a sclerosis multiplex-szel tömi az agyamat: azt szinten tudják tartani, és minél kezdetibb stádiumban kapják el, annál jobb szinten. De a Parkinson határozottan nem ugyanaz...
2014. szept. 19. 20:29
 4/10 anonim ***** válasza:

De hát miért talál ki neked a mamád különböző betegségeket? Azt írtad egészséges vagy, nem?

Vagy van valami tüneted, ami miatt találgatni kezdett?

2014. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mert végignézte apám halálát... Ja, és közben kiművelődött a tünetekből.


Kicsit objektívebben nézve, családi terheltség okán tényleg van értelme kivizsgáltatni ezt-azt, föltéve, hogy tudok mit kezdeni a válasszal.

2014. szept. 19. 20:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék "jobb félni mint megijedni"-szerű közhelyeket írni, de hidd el, hogy kezdeti stádiumban inkább tudsz mit kezdeni bármilyen betegséggel mint később. Már csak ismételgetni tudom magam. Jó volna, ha valaki érintett válaszolna a kérdésedre.

Én csak azért mertem tanácsot adni, mert egykor komoly betegségen estem át. Rendszeresen járok vissza szűrésre, mert ugyebár jobb félni, mint...

2014. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tapasztalatod megosztását feltétlenül köszönöm, és tudok egy sor betegséget, ahol nem is problémáznék: mennék a szűrésre, ha valós okom volna föltételezni, hogy érintett lehetek.


A Parkinsonról azonban fönt ismertetett okokból relatíve sok családi ismeretünk van, és nem akadt a kezembe olyan cikk, amely a korai szűrés fontosságát hangsúlyozta volna, vagy hatékony korai terápiát ígérne.


Ha valaki tud ilyet, megosztaná?

2014. szept. 20. 09:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. szept. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Parkinson az a "remegős" betegség?
2014. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9: Ja, gyakran jár kézremegéssel, bár nem mindenkinél. Van, aki pl. lelassul tőle.


Értelmileg nem korlátoz, de mert kevesebb külső információt tudsz földolgozni, mindenképpen beszűkít.


Érdekes példa II. János Pál, akiről köztudott, hogy Parkinsonos volt. Élete utolsó éveinek egyik legfontosabb alkotása volt egy negyedik sorozat titok a Rózsafüzér-imádsághoz. A világegyház operatív irányítását már rég a munkatársai végezték, ő meg imádkozott. A Világosság titkai jól sikerültek, de szerintem egyúttal kórtünetet is jelentenek.


Apámnak is voltak ilyesfajta dolgai, pl. kiszámolta, hogy Afrika kontinens lexikonokban megadott területe nem jön ki az országok területeinek összegeként. Magyarország területe meg statisztikai évkönyvről statisztikai évkönyvre növekszik néhány négyzetkilométerrel. Valahol tényleg érdekes, de egészséges ember mikor foglalkozna ilyesmivel?

2014. szept. 20. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!