Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez alkoholizmus?

Gól kérdése:

Szerintetek ez alkoholizmus?

Figyelt kérdés
A véleményeteket szeretném kérni. A helyzet ugyanis, hogy úgy érzem nehezen kontrollálom az alkohol ivását. Nem kell nagy dolgokra gondolni én (tényleg!!!) megmaradok annál ha egyszerre max. 1 sört megiszom, de azt vettem észre, hogy egyre gyakrabban érzem úgy, hogy kívánom. Úgy értem naponta azért mégsem kéne innom még ilyen kis mennyiségben sem. Vonzó az alkohol ivásban, hogy mint valami mágikus csodaszer elűzi a stresszt és jókedvet csinál neked, de nem szabad, hogy ettől függjön a jólét, mert az ember észre sem veszi és a napi 1 sörből napi 6 sör és 5 pálinka lesz. Szóval írjon bárki aki ismer olyat akinek ez problémát okozott, vagy a saját tapasztalatait is leírhatja, nem fogom elítélni.

2014. szept. 1. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hajlam megvan.
2014. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, ha valamilyen szinten függsz tőle, pl mindennap igényed van egy pohár sörre, mert anélkül már nem vagy az igazi (nyűgös vagy, türelmetlen) akkor az alkoholizmus, még ha nagyon enyhe is.
2014. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már bőven az.
2014. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos elindultál a lejtőn de még épp időben vagy hogy meg tudj állni ! Legjobb lenne ha találnál magadnak valami jól eső elfoglaltságot sportolást ami nagyon jó stresszoldó pl a futás.Kezdj egy laza kocogással és fokozatosan hozzászokik a szervezeted idővel már folyamatos fél órát akár órát is le tudsz majd futni.Semmi felszerelést nem igényel,viszont egy jó cipőt ne sajnálj a beruházásra.Rendszeres futás hatására nő az állóképességed anyagcsere légzőszervi és idegrendszeri változás jön létre.Aminek következtében az agy endorfint szabadít fel amely boldogságérzetet vált ki.Sok sikert ! :)
2014. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!