Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normaflore torokfájásra?

Normaflore torokfájásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Három napja nagyon durva torokfájás gyötör, mellette pedig lázas is vagyok. Normaflore-t kaptam rá, ami akárhol olvasom, közel sem erre való. Se az interneten, se a tájékoztatón nem ír ilyet. Viszont hallottam mástól is, hogy ezt kapták torokfájásra. Van valakinek valami ötlete, hogy akkor miért ezt kaptuk? A strepstils, strepfen, meg az ilyen dolgok nem segítettek, enni nem tudtam a fájdalomtól, tehát nem olyan piti torokfájásról van szó.
2014. júl. 16. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Normaflore-t? A háziorvostól? Meg vagyok döbbenve.


Vegyél Phlogosolt, azzal gargalizálj, ez fertőtleníti a torkot, és csökkenti a gyulladást. A lázra és a torokfájdalomra pedig vegyél be fájdalomcsillapítót, bármilyen ibuprofen tartalmú szer jó (Advil, Algoflex, Nurofen), vagy ha van otthon, akkor Algopyrin. Szedjél 1000 mg C-vitamint, amíg beteg vagy, és igyál sok folyadékot.

Inni meg ihatod mellé a Normaflore-t is, ártani nem árt, de használni sem fog.

Ha nem javul pár napon belül, vagy tüszős mandulagyulladásod lesz, mindenképpen menj vissza, mert arra antibiotikum kell.

2014. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is elég meglepő volt.

Mi itthon úgy látjuk, hogy tüszős mandulagyulladás, mert kis hólyagszerű valamik vannak a torkomon. Phlogosal van itthon, azzal mindenképp gurgulázok. Aztán majd csak elmúlik, csak én is csodálkoztam, hogy nem valami antibiotikumot írt fel, hanem ezt...

Köszönöm a választ!

2014. júl. 16. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha pöttyös a mandulád, akkor az nem játék, ha más nem az ügyeletre menj vissza, és mondd el, amit itt elmondtál. Ha én ülnék az ügyeleten, biztos nem küldenélek el, csak elszidnám az orvosod :D Ha nem javul pár nap alatt, tényleg menj el másik orvoshoz, a tüszős mandulagyulladásnak, ha nincs kikezelve, elhúzódik, lehetnek szövődményei.
2014. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt már tüszős mandula gyuulladásom, ha neked is az van..antibiotikum nélkül sose múlik el. Csak tovább romlik és gócokat képez a gyulladással. Irány vissza a dokihoz.
2014. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!