Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérszegénységre mit lehet még...

Vérszegénységre mit lehet még szedni? Mitől javul gyorsabban a helyzet?

Figyelt kérdés

Tehát alacsony HGB és HCT szint, a többi normális, viszont a vas meg a normál érték felett kicsivel.


Ilyen esetben mit tanácsos szedni, hogy javuljon?

(jelenleg folsav és B12 és B complex megy nagy dózisban)



2014. jún. 15. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még a vasat is megpróbálhatod :)
2014. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A vérszegénység hátterében hihetetlen mennyiségű különböző probléma állhat. Az sem mindegy, hogy mennyire alacsony az a hemoglobin, milyen a vvt-térfogat (MCV), milyen a TCT és leukocytaszám. Amíg nem tiszta, hogy pontosan mi az oka a vérszegénységnek, addig nehéz tanácsot adni, hogy mitől lenne jobb.
2014. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bio céklalevet.
2017. márc. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

de sajnos nem tudják kideríteni az okát. hematológus csak széttárja a karját, h ez van, de okot nem tud, mert a vérkép egyébként tök normális (vas még magas is pl).


azon gondolkodok h az élsportolók szoktak ugye EPO-val doppingolni, és hát bizony lassan oda jutok h nincs más megoldás, tudom h veszélyes, de mit lehet tenni, ha a szakik se tudnak semmit?

2017. ápr. 25. 10:36
 5/6 anonim válasza:

Én is vérszegény vagyok, szerencsére javulóban.Ezt még akkor vettem észre , amikor elájultam a fogorvosnál , és hogy amikor hirtelen mozdulatokat teszek pár másodpercre elsötétül és elhomályosul a látásom. De, már mondom is a praktikákat , amik nálam beváltak.

Az egyik az , hogy egyél minél több vasban gazdag ételt, pl spenót. De , ha beírod a google-ba , hogy vasban gazdag ételek , akkor még jó sok ilyen kaját kidob. Ebből egyél jó sokat, amennyit csak birsz, és ha tudsz főzni akkor annál jobb , mert bármikor tudsz ezt készíteni magadnak. Azért hoztam fel a spenótot, mert azt igen egyszerű elkészíteni , és még olcsó is.

Meg, ha még jobban szeretnél javulni, akkor menj el az orvoshoz és ő is adni fog valami gyógyszert , ami sokat segít majd .

Itt egy link érdemes megnézni [link]


Remélem segítettem valamennyit

2017. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ezek sajnos nem váltak be.

az orvos meg ... arról ne beszéljünk, horror. dehogy az ad semmit, még amikor vmit nagy nehezen feliratok vele, akkor is a fogát húzzák .... lusta disznó és még fogyatékos is (vagy csak a borítékot várja ugye, aztán nem kapja), nem véletlen kérdezem itt, hátha lesz jobb tanács. köszi azért

2017. máj. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!