Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kényszerbetegségre szedett...

Kényszerbetegségre szedett antidepresszáns túladagolása? SOS

Figyelt kérdés
Nagyjából 6 óra felé szedtem be az esti gyógyszereimet, azonban mindnek eléggé hasonló alakja van. Szépen a kapkodásban össze is kevertem a gyógyszereket. Bevettem a fél szem Stimulotont, mint minden este. (sertralin tartalmú antidepresszánst) Viszont véletlen bekevertem egy másfajta készítménnyel, így bevettem belőle még egy egész szemet. Tehát bevettem a napi 50mg helyett 75-öt. Lehet ebből bajom? Van olyan étel, ami gátolja a felszívódást?
2014. máj. 26. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
hívj fel orvosi ügyeletet vagy ügyeletes patikát és kérdezd meg mindenképp mi a teendő!
2014. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak offolni..de én 12 éves koromtól voltam kb 2 évig kényszerbeteg,volt hogy már sírtam miatta... de nem mentem orvoshoz miatta, magamtól leküzdöttem, gyógyszerek nélkül.. az ilyen pszichés gyógyszerek elég ártalmasak tudnak lenni hosszútávon az addiktív hatásuk miatt (is.

Kérdésedre válaszolva, nem gondolom ,hogy lenne bajod, pl nyugtatóbol is szoktak többet bevenni és alszanak egy nagyot max( reális keretek között többet).

De inkább nézz fel ügyeletre, ott majd megmondják.:)

20 L :D

2014. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hosszúhajú ***** válasza:

kérdező: az Ég világon semmi bajod nem lesz, a napi maximum adag eleve több - ezt is nézd meg máskor.


Előző: a kényszer nem akaraterő kérdése. Simán lehetnek szünetek, spontán enyhülések, és most semmi bajod, de életed során bármikor visszajöhet. 20 év alatt nekem is voltak ilyen szünetek - látom, most neked is vannak.

2014. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen,sajnos van , hogy visszatér , de olyankor azt mondom hagyj békén erősebb vagyok nálad és vége is van..nálam az egyedüllét hozza elö.Talán részben ezért is gyűlölöm a magányt..ha emberekkel vagyok,semmi gond..de én érzem,hogy tudom kontrollálni,és nem leszek gyenge :) . Egyébként tudja valaki,hogy mi okozza?
2014. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hosszúhajú ***** válasza:

- pszichés okokra a pszichoanalitikusok azt az okot találták, hogy a fejlődés korai szakaszában a kontrollal kapcsolatos történésekhez vezethető vissza.

- De komplex a dolog és leginkább biológiai tényezőkre alapozzák. Az agy elülső részében lévő agysejtek közötti rossz kommunikáció. Továbbá az alacsony szerotonin szint is szerepet játszik, ezért is hatékonyak a kezelésben a szerotonin visszavételt gátló antidepresszívumok. Továbbá a kutatás most ott tart, hogy örökölhető.

Előző: Nem tudom valódi kényszeres tüneteid voltak-e mert nem tudom milyen akaraterő képes hatni az agysejtjeid közötti megfelelő szinaptikus kapcsolatra...

2014. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hosszúhajú ***** válasza:

meg még valami.

a valódi kényszereket nem az egyedüllét hozza elő. Akkor egyszerű lenne. Kényszeres hajlamod van? - ne légy egyedül. A kényszerek úgy születnek, hogy ha stresszes helyzetben egy bizonyos fajta cselekvést hajt végre az ember, és az a cselekvés megnyugtatja, akkor az agy, összekapcsolja a kettőt. Stressz, és válaszcselekvés. Így a kettő együtt megnyugváshoz vezet, ezért az agy a későbbi stressz helyzetben újra előhívja a megszokott mintát, és alkalmazza. A válaszreakció alakul kényszerré.

Amiről te írsz, az általam csak egy "álkényszernek" nevezett megjelenés, van nekem is ilyen - a sok valódi mellett - és ezeket az egyedüllét kiiktatásával lehet korlátozni, elfojtani. De pont azért, mert nem valódi kényszerek. Félrevezetőek. A valódi kényszer tök mindegy hol vagy, mit csinálsz kivel, egyszerűen kialakul. az előbbi hozzászólásomban említett genetikai dolgok miatt.

2014. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem, köszi:)
2014. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!