Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívelégtelenség?

Peterd81 kérdése:

Szívelégtelenség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alábbi problémában kérnék véleménytok :

Körülbelül két hónapja elkezdtem edzőterembe járni. Elötte másfél évig nem csináltam semmi fizikai terhelést, sportot. Azelöt hobbi szinten otthoni körülmények között. Egy hét után azt vettem észre, hogy az alsó lábszáram, mindkettő dagadt lett. Régebben is volt pici dagadás, de tényleg nagyon pici, nem is tulajdonítottam neki jelentőséget. Na most elmentem a dokihoz, mert azt hittem, hogy baj van a vesémmel, talán, hogy megeröltettem magam az edzések elkezdésekor. Az ügyeleten azt mondta a doki, hogy ez nem vese, szerinte inkább szívelégtelenség, beküldött a korházba. A korházba ekg - teljesen jó lett. Mondták, hogy nincs jele szívelégtelenségnek. Vizelet vizsgálat - teljesen jó, nincs jele vesekárosodásnak. Vérvétel - itt az izom enzim magas volt (azt hiszem a ck nevű) meg két májfunkciós érték is. A doki mondta, hogy ez a sport miatt van. Később neten utána néztem, hogy valóban. Hazaküldtek, hogy nincs semmi. Hála istennek. A biztonság kedvéért néhány nap múlva elmentem egy kardiológushoz, hogy nézze meg, elmondtam a kis sztorimat. Megcsinálta az ekg-t, minden rendben volt. Mondta, hogy nyugodtan edzek, nincs baj. Gondoltam hála istennek. Teltek a napok. A lábam estére bedagadt minden nap, hol jobban, hol kevésbé. Jártam edzeni, különösebb gond nem volt. Azt azért megjegyzem, hogy ülő munkát végzek és a dokik is ezzel magyarázták a lábdagadást. Szóval eltelt néhány nap és éreztem este lefekvéskor, hogy mintha nehézkes lenne a légzésem is. Erre rákattantam, elolvastam ezt azt a neten hogy a szívelégtelenség jele a nehézlégzés. Elmentem a dokihoz, kértem tüdőgondozóba beutalót. Megcsinálták a röntgent, minden rentben volt. Megnézték a véroxigént minden rendben volt. Légzésfunkciós vizsgálatot, minden rentben volt. A leletre azt írták, hogy heveny bronhitisz, egyébként én is éreztem, hogy mintha válladék csorogna esténként a garatomra vissza. Szóval a vizsgálat szerint minden rendben van a tüdőmmel. Jártam tovább edzeni, a lábam dagadt, hol kevésbé, hol jobban. Természetesen a nehézlégzés este meg nyugalomban jelentkezett. Egyébként edzések alatt nem. Néhany napja elmentem egy kardiológushoz, megultrahangozta a szívem, minden rendben volt vele. Nincs szívelégtelenségem. Most jelenleg még mindig nehézlégzésem van nyugalmi állapotban leginkább este, de van, hogy mappal is, ilyenkor nyomást is érzek a mellkasomon, mintha súly lenne rajta. Na ennyi a kis sztori dióhéjban.

Magamról annyit, hogy eléggé streszes vagyok. Szorongok. Pesszimista a szemléletem kissé. 32 éves vagyok, férfi, kb 2 méter magas és 103 kiló. Elöfordult régebben, hogy úgy éreztem, hogy kimarad egy egy dobbanás a szivemben, doki azt mondta, hogy minden ok, nincs gond.

Na most a kérdésem/kérdéseim:

1) Lehet ez mégis szívelégtelenség? A tünetek egybe vágnak.

2) Elképzelhető, hogy a vizsgálat nem mutatja ki?

3) A tüdőben lehet víz ami ejszakára felhalmozódik és nappalra felszívódik? Ez magyarázná, hogy leginkább este vagy nyugalomban érzem.

4) Létezhet az, hogy valakinek szívelégtelensége van, de terhelésre nem jelentkezik, csak utána nyugalomban?


Már nem tudom mit gondoljak, hova forduljak, mivel nyugtssam magam.


Az orvosok rendesek és segítőkészek. De mégis rossz érzés van bennem, mintha valami baj volna velem.


Kösz a választ előre is.


Üdv.



2014. máj. 20. 02:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem először is ne stresszelj rá ennyire a dologra! Mindenféle vizsgálaton voltál és minden egyértelműen jó lett. Hidd el, hogy ha probléma lenne a szíveddel az ultrahang teljesen kimutatta volna.. Totál egészséges vagy. A lábdagadás az ülőmunkától is előfordulhat vagy a megerőltetéstől. A kérdésedre a válasz az, hogy Nincs szívelégtelenséged, ha sem az ekg, sem pedig a szívultrahang nem mutatta ki.Esetleg még el lehet menni terheléses ekg-ra, ha azon még nem voltál, vagy tesznek 24 órás mérőt. De az ultrahang a legkisebb elváltozást is kimutatja nyugodj meg. A néha előforduló kimaradó szívdobbanások pedig minden embernél előfordulnak, ez természetes ritkán, pláne ha az ember sokáig nem csinált semmit, aztán meg neki ugrott edzeni. Én pl 2 évig rendszeresen jártam edzőterembe, jártam biciklizni, futni. Totál fitt voltam, majd másfél év nekem is kimaradt... nem csináltam szó szerint semmi mozgást, csak a mindennapi teendőket. Aztán újra elkezdtem lazába eljárni edzeni, hát levegőt alig kaptam és rendes szívritmuszavarom volt.. Ez attól van, hogy a szervezeted elszokott a terheléstől. Ami érdekes, hogy nekem sem az edzés közben volt a ritmus zavar, hanem utána.. De ha a vizsgálatok szerint minden jó, akkor fogadd el!:) Ne szorongj, és ne légy pesszimista. A szorongás is tud hasonló tüneteket produkálni.
2014. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz, hogy megosztottad velem a tapasztalatodat.

24 órás EKG tavaly volt rajtam, pont a kimaradó dobbanás érzések miatt, ez még bőven az edzés elkezdése előtt volt.

Igazából ami aggaszt, az a nehézlégzés nyugalomban.

2014. máj. 21. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:

A másik. Csak este jelentkezik.

Én pánikbetegségre gondolok, a feldagdt láb az nem a pánikbetegség tünete, de a mellkasi szúrás, fulladás, szivdobogásétzet kimaradása, mind mind pánikbetegség tünetei. Mivel makk egészséges vagy a szíved is egészséges. Anukám pánikbeteg ezért tudom ennyite a tüneteit. A másik. A stressz nagyon csúnya tüneteket tud produkálni.

2015. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!