Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek? Menjek el további...

Mit tegyek? Menjek el további mérésre? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hete fájdogál a bal szemem, pontosabban olyan érzés mintha lenne alatta valami, s sokszor homályosabban is látok vele. Szemüveges vagyok, bár kb. feles, leginkább tv és sz.gépezés közben hordom, de már most szinte folyamatosan, mivel hogy a bal szemem sokszor küszködik. Voltam orvosnál műkönnyt írt fel, de nem múlt el, hiába csepegtetek. A mellkasom is elkezdett a napokban fájni, ma volt egy kis szabadidőm, így felmentem az orvoshoz, aki kérdezgetett, majd mért vércukrot. Kb, fél 4 lehetett az érték 4,1 volt. Egész nap teát ittam, és ettem rendesen, legutóbb orvos előtt 3 óra előtt pár percel.

Reggelente mindig úgy kelek, hogy oda van készítve egy bögre tea, mert annyira fáj a fejem, annyira vacakul érzem magam.. ha megiszom pillanatok alatt elmúlik a fejfájás, és minden más bajom. Menjek el még vércukrot nézettetni reggel? Igaz már csak jövőhét pénteken tudnék menni, de érdemes lenne úgy is megnézettetni?



2014. ápr. 15. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Évente egyszer eleve érdemes lenne megnézni teljes vérképpel együtt, szóval igen, abszolút menj el, hátha kiderül valami. A szemfájás miatt a szemfeneket is illene megnézni, hátha valami ideggyulladás, gondolom ezt a szemészeten megtették...
2014. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szemészeten megnézték rendesen, semmi rendelleneset nem találtak, ezért írtak ki műkönnyt, de mondták is, hogy ha pár napon belűl nem múlik el, akkor vérnyomás és vércukor. A vérnyomásom jó volt, a cukrom a körülényekhez képest alacsony volt.
2014. ápr. 15. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:

a barátságos, megközelítő módszer, ha egy kölcsönkért vércukormérővel naponta többször is mérsz cukrot...ezt egy hétig csinálod azonos szisztéma(protokoll) szerint..felírod, és egy hét után meglátod.


általában reggel, ébredés után(ez az éhgyomri),aztán étkezés után, az utósó falat, vagy korty lenyelése után 90'-el mérsz..


most majd mondanak hatvan percet is, százhúszat is, azt te döntöd el..a kilencven a legjobb..(most nem részletezem)


aztán este is lehet még egyet mérni..(ujjbegyből)

2014. ápr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. ápr. 17. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!