Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas limfocita % mitől...

Magas limfocita % mitől lehet, félek hogy leukémia?

Figyelt kérdés

[link]


40 lenne a max, nekem 54,7%.

Fáradékony vagyok eléggé, karikás, sokat fáj a fejem.

Félek hogy leukémia, de a laborban azt mondták rendben van a vérkép....

MI LEHET? volt valakinek már ilyen? tudom nem vagytok mind orvosok csak érdekel milyen tapasztalatok vannak ilyennel... 20 éves lány vagyok.



2014. márc. 17. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy a vérkép egy nap alatt is alaposan megváltozhat? A fehérvérsejtek meg típustól függően 6 óra es egy hét közötti ideig tartanak u.h. egy éves meg fél éves vérképeket nézegetni k.b. annyira jó amire te használod - eteted vele a félelmeidet. Nem vagyok hematológus, sem semmilyen orvos, viszont végigcsináltam 4 kemény évet a daganatos kislányommal, u.h. ami ebből látszik az, hogy talán volt valami kis tünetmentes fertőzésed mindkét vérvételkor - téli/tavaszi időszakban egyáltalán nem szokatlan. Halgass inkább az orvosokra amikor azt mondják, hogy ez egy jó vérkép, mint itt keresni az igazolást, hogy halálos beteg vagy.
2014. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha azt mondták, hogy jó, akkor biztosan nincs semmi baj. Egyéként lehet magasabb bármilyen krónikus gyulladás esetén is, pl.: egy rossz fog, megfázás, stb.
2014. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Jó lenne, ha megértenéd, amit ír az a vérkép. Nem mindegy, hogy a limfocita vagy a limfocita% magas. A limfocita% nagyobb értéke azt jelenti, hogy az összes fehérvérsejt között hány %-nyi az, ami limfocita, a konkrét limfocita érték pedig azt mutatja, hogy nominálisan mennyi van a vérben. Leukémia esetén SOK van a vérben. A te esetedben a limfociták MENNYISÉGE tökéletesen normális, csak az arány van eltolódva a többi fehérvérsejthez képest, ami - ahogy a többiek is leírták - valószínűleg egyszerűen egy banális kis gyulladásra utal.


És mielőtt a legközelebbi vérképeddel is beparáztatod magad, mert mondjuk 2db-bal több lesz a limfocitából a véredben nominálisan (és nem százalékosan), arra az esetre mondanám, hogy leukémiában legalább egy nagyságrenddel nagyobb értékekről beszélünk. 10 G/l-nél kezdhetnél aggódni. De ha az orvos azt mondja rá, hogy ne aggódj, akkor még annál sem.

2014. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami ok miatt legyengült szervezetre utal, így tél végén nem ritka, mert számos vírus ilyenkor támad. Sokat kell fényben tartózkodni, kedvezően kinn a szabadban, de zárt helyen erős fényforrás mellett.
2014. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat!

remélem hogy tényleg így van csak túlaggódom.

Első válaszoló meg sajnálom a kis lányodat, remélem hogy meggyógyult!!

2014. márc. 17. 17:32
 6/7 anonim válasza:

ó, az én vérképem is pont ilyen , már évek - évek óta!!

nem jelent semmit.

ha szedsz valamilyen tablettát- rendszeresen, az is okozhatja.

én antidepresszánst szedek, és csak azóta ilyen magas nekem is

2015. márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Leírod kérlek, hogy mi lett a vége? Nekem ugyanez a problémám és nagyon izgulok nehogy valami komoly betegség legyen.:(
2020. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!