Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellkasfájdalom mi lehet...

Mellkasfájdalom mi lehet szerintetek? Többi lent

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje érzem h. a szegycsont mögött (Nem is teljesen a szegycsont mögött hanem kicsit balra és fentebb) mikor megfeszül a mellkasom és kifújom az össze s levegőt szúró égő érzésem van és elég kellemetlen pl hirtelen mozdulatnál fáj is... Voltam már Mellkasröntgenen gerinc röntgenen semmit nem mutatott voltam vérvételen az az eredmény se mutatott semmit. Folyamatosan napi szinten mérem a vérnyomásom és ott is csak a pulzusszámommal volt gond de az sem volt vészes.

Pár hónapja napi egy doboz elmegy kb... ezt is próbálom vissza fogni vagy letenni. Ez is lehet az oka vajon?


2014. febr. 13. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha mozgásra a fájdalom intenzitása meszűnik, és nem lep el hideg veríték , fulladás-halálfélelem amikor ez van, akkor nem szív eredetű.

A biztonság kedvéért szedjél Aspirin-ProtekT 100 mg-os gyógyszert, valami nyugratót, pl enyhe Xanax-retard tablettát keríts magadnak, és legyen nálad mindig!!! *Nitromint* spray amiből 2 puff a nyelv alá, ha érzed az akármit.

Ha a sprayre elmúlik, mintha elvágták volna az a szív szerepére enged következtetni.

Vérnyomásod? Cukrod? Koleszterined?

Jobbulást.

2014. febr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen égő jellegü fájdalom, ott ahol neked is. De ez hidegben ősszel és télen szokott előfordulni. Nekem régen 150 volt a vérnyomásom, most 120 55 a pulzus de így is jelentkezik.


Én izomfázásra tudok gondolni. Sajnos krónikus egy betegség ami akár évekig kínozhat időszakosan. Nem tudom, hogy a röntgen kimutatja-e de mellhártyagyulladás is lehet.


Amire én nálad gondolni merek az az izomfázás és a reflux. Ezek vérképen nem mutatnak kórosat.

2014. febr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szedtem xanaxot de nem múlt el régen voltak idegrendszeri problémáim és arra szedtem xanaxot és akk elmúlt de ez teljesen más érzetű fájdalom...Izomgyulladásra gyanakodott a orvos is kaptam rá gyulladáscsökkentőt (már emg nem mondom mi volt) és arra sem reagált semmit... Persze már nekem is minden megfordul a fejemben tüdőráktól kezdve minden de se véres köpet semmi max habos de az emg a mukám miatt is lehet... Meg tüdőrák iylen fiatalon azért nem nagyon valószínű (23 évesen)... Köszönöm a segítséget Hátha elmúlik magától ha jön a jobb idő:)
2014. febr. 13. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak_cardio-ct_-től várhatsz pontos eredményt, igaz az fizetős, de fontold meg, megéri. Nézz utána.

A nyugalmi EKG, meg RTG. mindig normális, felejtsd el.

2014. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj h. ahhoz fel kéne mennem Debrecenbe vagy valahova mert itt évente egyszer van és nem tudom h. mikor lesz...:/
2014. febr. 13. 17:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!