Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés esetén milyen gyógyszereket kell szedni, hozzá lehet-e szokni, kell-e a későbbiekben emelni az adagot?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Függőség nem alakul ki, de az esetek legnagyobb részében életed végéig szedned kell, mert ez pótolja a hiányzó pajzsmirigy hormont. Nem kell félni, hogy ha szeded, akkor hozzászoksz, és nem lesz hatékony.

Az adagot mindig a leletek birtokában csökkentik, vagy emelik. Én jelenleg 150 mikrogramm thyroxint szedek. 8 hónapja kezdtem el szedni, azóta még csak emeltek. A fenntartó adag valószínűleg kevesebb lesz, de most még "feltöltik a raktárat".

2014. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neked hogyan derült ki a betegséged? Milyen tüneteid voltak?
2014. febr. 4. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem az 1-es vagyok, de gondoltam írok.:) Nekem egy teljesen véletlen helyzetben vette észre a háziorvosom, hogy kicsit nagyobb a pajzsmirigyem tapintásra, mint kellene. (Torokgyulladás miatt nyomogatott meg.) Kiírt egy teljes vérképet TSH-val, és akkor derült ki. Brutálisan magas értékem lett, 100-as. Ez volt tavaly július-augusztusban. Nagyon nehezen akart lemenni, de most már 0,75-ös értékem van, és az szuper. Nagyon sokat segített nekem a szelén szedése, én az aranymozsaras 50 mg-os szelénből szedtem napi 2 tabit, délelőtt, délután. Leviszi a pajzsmirigy gyulladását, és emiatt felgyorsítja a gyógyszer beállásának idejét. Tényleg ajánlani tudom, amíg nem szedtem, alig akart lemenni az értékem, és utána meg nagyon gyorsan jó lett. Nem muszáj pont ez a szeléntabi, csak a lényeg, ahogyan nekem is mondták, hogy szerves kötésben tartalmazza a szelént.(Pharma Nors aranymozsaras, Béres szelén, Seleorg...) Nekem tünetem előtte nem nagyon volt, csak annyi, hogy híztam. De azt is nagyon lassan, így fel sem merült bennem, hogy ez valami szervi probléma. Se gyengeség, se rosszullét, semmi, de tényleg. Remélem segítettem, fel a fejjel! :)
2014. febr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nálam azt hiszem éppen az ellenkezője lehet. Nekem inkább alacsony lehet.
2014. febr. 24. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, alacsony TSH szint pajzsmirigy túlműködést eredményez. Voltál már vérvételen? Milyenek lettek az eredményeid?
2014. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még nem voltam, csak gyanítom a tünetekből (száraz bőr, fáradékonyság, levertség, lassú anyagcsere, hideg végtagok és fázékonyság), hogy alulműködhet.
2014. febr. 24. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!