Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 15 éves vagyok és még nem...

15 éves vagyok és még nem volt bárányhimlőm?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam bárányhimlős és azt szeretné megtudni, hogy ez nagy probléma?

Esetleg előfordulhat az is, hogy én alapvetően védett vagyok ellene? Van olyan vizsgálat, ami alátámasztja, hogy nem fogom elkapni utólag? A legjobb megoldás az oltás lenne?

Pedig óvodában pancsoltam olyan óvodás társam mellett, aki másnapra bárányhimlős lett, de nekem ennek ellenére nem jelentkezett semmi.....

Alapvetően nem vagyok egy olyan könnyen lebetegedő típus..., de hát akkor is... :(

15/l



2013. dec. 21. 20:36
 1/4 aspikami ***** válasza:
85%
Elkaphatod akármikor, viszont minél idősebb vagy, annál súlyosabb.
2013. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyszerű vérvételből kimutatható, hogy vannak e antitestek a véredben a varicella ellen. Ha nincsennek, akkor bármikor elkaphatod, talán érdemes elgondolkozni a védőoltáson bárányhimlő ellen.
2013. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme a védőoltásnak, ha peched van el fogod kapni.

29 évesen kaptam el a saját lányomtól a bárányhimlőt. 5 hétig voltam otthon, 40 fokos láz, és egy cm szabad hely sem volt rajtam mindenhol pötty pötty hátán.

Nem volt fáklyás menet, de ki lehet bírni. Ha elkapnád és nem kapsz rá semmit mondván vírus, jusson eszedbe a zovirax szuszpenzió. A felnőtt dokink nekem semmit nem adott rá mondván elmúlik, de annyira szarul voltam, hogy a gyerekorvos azonnal felírta és 2 nap alatt elkezdtek lohadni lefelé a hólyagok és akkor indult el a száradás is.

2013. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkapja a 2 védőoltást, nem kapja el a betegséget, nem lesz otthon 1 hétig 40 fokos lázzal. Szerintem ennek van értelme.
2013. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!