Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Előfordulhat az, hogy a...

Előfordulhat az, hogy a szervezet hozzászokik az kívülről adott inzulinhoz?

Figyelt kérdés

Hallottam már, hogy sokaknak váltani kellett inzulint, de azt sosem tudtam, hogy pontosan miért.

Ez lehet az oka, vagy csak simán nem vált be nekik az adott fajtájú inzulin?


Nekem jó ideje emelkedik az inzulin igényem és nem tudom, hogy miért...

Kezdetekben 4-5 E Humalogot adtam étkezésekkor, este pedig 9 Levemirt. Ez úgy 2-3 éve volt


Most a három étkezésre kb. 14-17 E a Humalog, a Levemir pedig már 30nál jár.

Nem mozgok kevesebbet, nem eszek többet, mint szoktam.. Úgyanúgy élem az életem, mint az elején.

Van valami ötletetek???


2013. dec. 10. 13:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint a 14-17 E az nem a három étkezésre vonatkozik összesen, hanem étkezésenként annyi.
2013. dec. 10. 13:27
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha inzulinnal terheled a szervezetedet, akkor az rezisztenciát fog kiváltani.. ez óriási nagy evidencia.


Túl sok inzulint adsz a szervezetednek, ezért növekedik az igényed..


Nem lehet, hogy picit túlzásba viszed a szénhidrátevést?

2013. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos, de szerintem a hasnyálmirigy azért nem áll le teljesen, valamennyi inzulint képes termelni. Viszont ha idővel még kevésbé tudja betölteni a funkcióját, akkor az inzulinpótlásnak is többnek kell lennie. Egyébként ezt miért nem az orvosodtól kérdezed? Vagy őt már megkérdezted?
2013. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hasnyálmirigy teljesen tönkremehet. Ettől még ha valaki megeszik egy adag szalonnát egy kis salátával, kb. 0 lesz az inzulinigénye.
2013. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de a kérdéseid a cukorbetegek téningjében benne kell hogy legyenek. Járj el egy önsegítő csoportba, és erre, és még sok másra is kaphatsz megfelelő válaszokat.
2013. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem "diabetes mézeshetek" keresőszóval megtalálod a választ a neten is.
2013. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a mézeshetek állapot már pár éve elmúlt.

Ha olyan tanácsot szerettem volna kapni, hogy menjek el ide-oda, vagy kérdezzem meg ezt meg azt, akkor fordulhattam volna jó édes anyámhoz is.


Ergo konkrét választ szeretnék.

2013. dec. 10. 22:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Konkrét választ írtam (40%-os válasz)
2013. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Inzulint váltni általában nem a növekvő inzulinigény miatt szoktak. De amit írsz az olyan több tényezős dolog, amit Téged ismerő szakemberekkel, vagy sorstársakkal érdemes kinyomozni. Stressz? Somogyi effektus? Nagyobb GI-s kaják? Korán adod/ későn adod? Túlhajtod a mozgást? Nem veszed észre a hipót és ellenregulál a szervezeted?

Hirtelen ennyi jut eszembe.

2013. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!