Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet az oka, hogy folyamat...

Mi lehet az oka, hogy folyamatosan szomjazom?

Figyelt kérdés

A mai nap állandóan szomjas vagyok. Hiába iszok meg húzóra 1 liter vizet, utána ugyanolyan szomjas maradok. Mitől lehet ez?

Ha közre játszhat a dologban, múlt pénteken vettem észre, hogy elkezdett fájni a torkom, de nem úgy, ahogy betegség kialakulásakor szokott, kicsit más volt. És a közérzetem se volt rossz, tehát szerintem (bár nem tudom hogy) valamilyen seb keletkezhetett a torkomban/nyelőcsövemben és az fájt.

Eddig nem volt ilyen csillapíthatatlan szomjúságérzetem csak ma. Közrejátszhat ez a seb? a dologban? Vagy mi lehet velem? Kezdek kicsit aggódni. Cukorbetegség alakulhat ki így? Nem akarok a legrosszabbra gondolni, de kicsit hipochonder vagyok, ezért nem nagyon tudok másra :S

Egyébként július elején voltam orvosi alkalmassági vizsgálaton(jogsihoz kellett) és ott teljesen rendben volt a vizeletem, nem volt benne glükóz.


Bocsi a sok szövegért, és előre is köszi a válaszokat!

17/F



2013. nov. 28. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

orvostanhallgató vagyok,neked valószínűleg polidipsziád van

-ha a szervezetben csökken a folyadék mennyisége,akkor alakul ki a szomjúságérzet,amit nem kellene senkinek sem megvárnia,mert az már hiányállapot,a sejtek ilyenkor már valósággal fuldokolnak a méreganyagok miatt,mivel a víz oldja ezeket az anyagokat a sejten belüli térben,,,,,ha iszol megfelelő mennyiségű folyadékot,akkor neked nem azért van szomjúságérzeted,hanem azért,mert az idegrendszer részeként működő ingerfelvevő receptorok, úgy érzékelik,h vér sűrűsége csökken,vagyis higítani kell,ami aktiválja az agyban a szomjúságért felelős központot és szomjas vagy pedig a nátriumion szint emelkedését érzik ezek a receptorok helytelenül,,ugyanis a nátriumion megköti a vízmolekulákat,hidrátburok keletkezik körülöttük,így ha nő a nátriumion szint,akkor csökken a vízszint,a következmény a szomjúságérzet,na ezek a receptorok érzékelhetik helytelenül a Na ionszintet(magasnak érzékelik)ami miatt a szervezet a vízmolekulák csökkenését érzékeli,következmény:szomjúságérzet,,,,veseproblémák okozhatnak szomjúságérzetet,mivel felborul a homeosztázis(belső környezet,só-víz-elektrolitháztartás)a vérben megnő az Na és a Ca szint és csökken a K szint,ami szomjúságot okoz,különböző autoimmun betegségek is állhatnak a háttérben,aminek a következtében a beteg úgy érzi,h száraz a nyálkahártyája(szája,ajkai)és ez arra ösztönzi a szervezetet,h vizet vegyen magához,h védje a nyálkahártya kiszáradását,ami valójában nem áll fent,csak ezt érzi a beteg az autoimmun betegség miatt,és természetesen a cukorbetegséget ki ne hagyjuk,,,mindenképpen menj el egy vér és vizelet vizsgálatra,mivel a vérben lévő anyagok szintje egy nap alatt is sokat változnak,tehát lehet,h azóta már alakult ki enyhébb cukorbetegséged,meg nem ártana kérned részletesebb vérvizsgálatot,mert bizonyos hormonok,(amiket most nem sorolok fel,mert lényegtelen)olyan hatást fejtenek ki a vese csatornáira,h engedjék át a vizet,agy jelentős mennyiségű távozik a szervezetből,illetve bizonyos hormonoknak nátriumionkoncentráció befolyásoló hatása is van,így ezáltal is távozhat sok víz a szervezetből,mert a nátriumion megköti a vizet,,,de nem kell félni,nincs gyógyíthatatlan betegséged:)) JOBBULÁST!!:)

2013. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a szakszerű választ!

Ha huzamosabb ideig fenn áll ez a probléma, akkor mindenképpen elmegyek orvoshoz.

Egyébként még mindig azon az állásponton vagyok, hogy a torkomban lévő sérülés miatt van ez. Mert a szám nincs kiszáradva, csak konkrétan úgy érzem, hogy porzik a torkom :D Csak elmúlik egyszer..

Amúgy hozzáteszem, tényleg elég kevés folyadékot fogyasztok. Van, hogy reggeltől délután 2-ig egy kortyot sem iszok. Ezentúl majd erre is figyelni fogok.

2013. nov. 28. 23:04
 3/4 anonim ***** válasza:
az első válaszoló vagyok,hát ha keveset iszol,akkor ne csodálkozz azon,h szomjas vagy,minden embernek más mennyiségű vízre van szüksége naponta(nem 2,5 literre mindenkinek,ez tévedés),,,minden embernek a testsúlyához kell ezt mérnie,az ideális folyadékmennyiség:20 kilogrammonként 1 liter,vagyis ha egy ember mondjuk 75kg,akkor meg kell nézni,h a 20 hányszor van meg a 75-ben és annyi vizet kell neki fogyasztania,itt az eredmény 3,75 liter,vagyis ebben az esetben ennek az embernek egy nap majdnem meg kell innia 4 liter vizet:))
2013. nov. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, ezt nem is tudtam! Akkor ezek szerint nekem 4 liter vizet kéne innom naponta. Amúgy már el is múlt ez a folyamatos szomjazásom, szerencsére csak egy napig tartott, aztán minden helyreállt.
2013. nov. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!