Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az ESBL-t meglehet gyógyítani,...

Az ESBL-t meglehet gyógyítani, vagy csak tünetmentessé lehet tenmni?

Figyelt kérdés
Páromat 2011-ben megműtötték.Egy nőgyógyászati műtétet hajtottak végre.Azzért kellett megműteni mert elviselhetetlenül görcsölt a hasa.A műtét után hazaengedték,három napra rá a seb begennyesedett.Visszavittük,kinyomkodták a váladékot megint hazaküldtek.Magas láza lett estére a gennyesedés nem múlt el ,másnap megint bevittem a kórházba.Bentartották,és kivették az egyik petefészkét,de mint a zárójelentésből kiderült ESBL-baktériummal fertőződött meg,aminek tenyésztése negatív.Hazaengedték,azt hittem hogy abajnak evvel látszólag vége.Két héttel ezelőtt elkezdett fájni a dereka ,azt hittük hogy becsípődött.Nagy kérem szépenre majd egy hetes rohangálásra felvették a kórházba ,mire az állapota annyira leromlott hogy az autóból már csak tolószékben tudtam betolni a vizsgálóba.Kiderült hogy a térd izületét egy gennyes gyulladás támadta meg illetve a derekát szintén.Majd mi közben bent feküdt a korházban az egyik épp ügyeletes nővér ráförmedve kérdezte hogy miért nem szólt hogy neki fertőzése van?! Ő erre nem tudott válaszolni hiszen neki 2011-ben azt modták hogy negatív a székletminta.Ezután felvitték a fertőző osztályra és azóta ott van,hasmenéssel egy hete.Látogatásaim során nekem nem szólt senki hogy ekkora a baj ,és az orvossal sem tudtam beszélni,mert délelőtt dolgozom,délután pedig az orvos nincs ott.Így nem lettem okosabb.Ahogy be-be járogattam hozzá,fefedeztem a kórterem bejárata előtt egy kifüggesztett kis táblát ESBL fertőzés veszély!Ez mondom szép!Főleg az hogy erről senki nem szólt se 2011-ben se most,én pedig mitsem selytve járkálok be mert azt sem tudom hogy miaz hogy ESBL!CSak innen onnan hallottam hogy kiirthatatlan meg hogy végzetes meg stb.Hátha valaki fel tudna világosítani hogy miről is van szó ,hogyan lehet elkapni,hordozza -e ezt az ember,vagy egyáltalán hogy van ez?

2013. nov. 26. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,hogy Vagytok?

Sikerült kilábalni belőle? Minden jót kívánok!

szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!