Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik lehetnek ezek a viszkető...

Mik lehetnek ezek a viszkető foltok/sebek? (Képek)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Van 2 sebféleség a kezemen, baromira viszket mindkettő, kis hólyagok vannak rajta, gennyes, ha nagyon szétvakarom akkor már fáj/ég is. Én övsömörre gondolok, mert már régen volt egy baromi nagy övsömör a hasamon, de az elmúlt és hát ennek az övsömörnek a vírusai vagy nem tudom micsodái bennem vannak még és kijönnek. (Ha ez hülyeség akkor bocs, csak arra gondolok, hogy nem-e olyan, mint a herpesz) Amúgy a kezemen mindig kijön, de mindig máshol. Szinte az összes ujjamon volt már ilyen bigyó. Most csak az egyiken van, volt már amikor 4-5 ujjamon volt. Most a csuklómon is kijött. Ezt valahogy ki lehet irtani belőlem? Milyen gyógyszert kell szedni hozzá? Menjek el vele bőrgyógyászhoz? Mert félek, hogy majd retkes kézzel elvakarom azt szépen elfertőződik.. Olajos melókat végzek szóval..


20f


2013. nov. 14. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem övsömör,hanem egy dyshidrosisos hólyagos elváltozás,amit elvakartál. Övsömör már csak azért sem lehet,mert már volt ilyen bajod és az akárcsak a bárányhimlő egyszer jön elő. Elképzelhető,hogy valami olyan dologhoz ért az ujjad,ami allergiát váltott ki,de lehet akár egy vírusos,bakteriális,gombás betegség kísérő tünete is. Mindenképpen menj bőrgyógyászhoz,mert amivel kezelned kéne csak receptre kapható (pl.Alkcema,Mycosolon kenőcs).
2013. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magyarán mondva ekcéma lenne? Nem nagyon örülnék neki.. :S Mindenképp elmegyek bőrgyógyászhoz, mert egyre sűrűbben kijön, és kegyetlen kínzó érzés amikor viszket egyfolytában.
2013. nov. 14. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen,annak egy fajtája.
2013. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Uhh.. Lehet gyógyítani az ekcémát? Mert úgy olvastam, hogy néhány fajtáját nem lehet véglegesen, csak tünetmentesíteni. Mondjuk az is nagyon jó lenne, de azért mégis a biztos gyógyulás lenne a legjobb.
2013. nov. 14. 23:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerül megtalálni az okot,jó esély van rá. Bár ilyenkor is nagyon kell vigyázni,hogy elkerüld azt.
2013. nov. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem övsömör.

De nem azért, amit az első mondott, mert abban nincsen igaza, hogy többet nem jöhet elő.

Az övsömör többször is előjöhet, ugyanúgy, mint a labialis herpesz.

Viszont kegyetlenül fáj. A fájdalom meg szokta előzni a hólyagok megjelenését is, tehát nem csak attól fáj, hogy szétvakarod.


Egyébként nem tudom pontosan, hogy mi ez, de nekem is szokott lenni. Azért nem foglalkoztam vele sokat, mert ált. elég rövid idő alatt elmúlik:D

De tényleg vmi allergiás reakció vagy ekzemaszerű dolog lehet.

2013. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16 évig dolgoztam bőrgyógyászaton,szakasszisztens vagyok. Eleget hallottam,hogy övsömör csak a legritkább esetben lehet többször egy életben. Ez biztos!
2013. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!