Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Herpesz kéz- és lábfejen?

Herpesz kéz- és lábfejen?

Figyelt kérdés

Szoktak kicsi hólyagocskák kijönni a lábfejem oldalán, vagy a lábujjaim ujjpercein. Nem sok, de teli vannak átlátszó löttyel, ha kinyomogatom, van, hogy tovább terjed, van, hogy nem terjed de kiújul ugyanott, és van, hogy elmúlik.

Először valami bőrgombára tippeltem, de akármilyen gombaölőt használtam, nem múlt el.

Most kijött a kézfejemen is, először csak egy snassz szúnyogcsípéshez hasonlított, aztán elkezdett teli lenni lével, hasonlított az ajakherpeszre. Azzal már "megbarátkoztam", 10 éves korom óta néha "eszébe jutok", és kijön a számon. Olyankor ki szoktam szúrni a kis hólyagokat, a levet rögtön felitatom tiszta papírzsembkendővel, és Hyperol oldattal kezelem, egy héten belül varasodni szokott és el is múlik hamar - hamarabb, mint bármelyik herpeszkenőccsel. Tudom, hogy elvben nem szabad kidöfködni a hólyagokat, de a számon nekem ez a módszer bevált.

Kipróbáltam most ezt a kezemen is, de nem működik, vagyis csak részlegesen. Nap közben jó, és egy idő után már mintha száradni is látszana, de amint víz éri, folytatódik az egész hólyag-lé dolog. Pont a jobb kezemen, amit nem tudok hanyagolni, mert jobb kezes vagyok. Leragasztani nem tudom, elkerülni, hogy víz érje (akár csak pár csepp is elég neki) szintén nem.

Bőrgyógyászhoz nem tudok elmenni sajnos, ugyanis a helyi SZTK-s bőrgyógyász a szó szoros értelmében egy sarlatán, a szakmájához nem ért, bunkó, semmire való nő. Magán úton szintén nem tudok menni, mert sajnos nincs rá pénzem.

Most ott tartok, hogy talán kérek kölcsön, és megveszem azt az egyetlen herpeszkenőcsöt, ami valaha is használt a számra, de az is nagyon drága, és nagyon kevés van benne... Viszont kevésbé drágább, mint a maszek bőrgyógyász lenne.

De létezik egyáltalán, hogy herpesz jöjjön ki kézen vagy lábon?


2013. júl. 11. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem valószínű. Én úgy tudom, hogy a herpesz az ajkakon vagy nemi szerveken alakul ki, a vírus fajtájától függően. Kezeden csak akkor tudnám elképzelni, hogy ha a más ajkakon/nemi szerven KIALAKULT herpeszt odafertőzöd. Szóval szerintem ez valami más lesz. Szerintem ne vedd meg az ajakherpesz krémet, mert nem is biztos, hogy ez okozz a problémádat, sőt. És ha háziorvosnak mutatnád meg először? Lehet, hogy el kéne menned még is az sztk-s kö.csöghöz :/ Vagy próbálj meg spórolni a magánorvosra. De szerintem nem herpesz lesz a gond. Remélem megoldódik! Majd írj privátot, kíváncsi vagyok a problémádra, Jobbulást!

L21

2013. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem társul hozzá a szádon is herpesz, akkor valószínűleg nem arról van szó, mert ezek a vírusok általában immunhiányos állapotban jönnek elő. Ha immunhiányos lennél éppen, akkor a szádon is lenne, nem csak a kezeden. Én is csak azt tudtam volna javasolni, hogy menj el az sztk-ba. Max beolvasol a nőnek a vizsgálat végén, de legalább megnézni, hogy nem e komoly a baj. Az sztk elég változatos, nálunk pl a fülorrgégész fazon köcsög, a bőrgyógyászok meg normálisak. Jelezz vissza, hogy azóta mi történt!


Egyébként szerintem létezhet olyan, hogy herpesz jön ki a kézen, lábon, legalábbis 8 féle herpesz vírus van, és abból csak kettő a száj és a genitális herpesz, a másik 6 között lehet olyan, ami erre specializálódott. Ezenkívül még lehet szó egy csomó dologról. Azért érdemes megnézetni bőrgyógyásszal, mert a bőrbetegségek nagy részét más orvos nem ismeri fel. Nekem pl szemölcsre írt fel a háziorvos gombaölős krémet, faternak meg 4 orvos ismerőse látta a lábát (háziorvos, belgyógyász, stb...), aztán egyik sem ismerte fel az ekcémát, mert nem ez a szakterületük.

2015. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de feldobta valamiért a GYIK. :D

Lehet, hogy diszhidrotikus ekcémád van. Nekem és az unokatestvéreimnek is. [link] Gyerekkoromban Mycosolon krémet írt a bőrgyógyász, ez gombaellenes és gyulladáscsökkentő hatású, de herpesz ellen nem szabad használni. Leszárította a viszkető hólyaokat. A doktornőnek kb. halvány lila gőze se volt, mi a fene bajom van. Felnőttként diagnosztizálták nálam ezt a fajta ekcémát.

Herpesz az ujjakon: a középső lányomnak a száján SOHA nem jött ki, de mivel picinek szopta az ujját, ott megjelentek a hólyagok. Hülye sebész ótvarnak diagnosztizálta, felvágták többször is az ujját, aztán a bőrgyógyász közölte, hogy ló....t ótvar, ez herpesz, kenegessük Telvirannal vagy Zovirax-szal.

jan. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!