Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja a mellkasi...

Mi okozhatja a mellkasi fájdalmakat, szúrásokat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam eddig előfordult mellhártya gyulladás, ptx, és ha eléggé feszült vagyok.

Orvosnak meg kell mutatni.

2013. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bordaközi idegek nyomódása. A háttérben

hanyag tartás vagy gerincferdülés lehet, fejletlen hátizomzat.

Tartós ülés bizonyos testhelyzetben.

2013. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Remélem, hogy csak ezekről vagy hasonlókról van szó, és nem szívproblémáról!

Ha szívproblémáról lenne szó, mik lennének a jelei? Pl pont szívtájékon fáj vagy szúr?

2013. júl. 4. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Mikor túlpörgettem magam, fájt és fulladtam is.

(Szívprobléma előjel nélkül is lehet.)

2013. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szív nem szúr.Akkor fáj, ha oxigén hiánya van, amikor a koszorús erek szűkek. Ilyenkor a szegycsont mögött lehet érezni markoló jellegű fájdalmat, mely a bal karba akár a kis ujjig is kisugározhat vagy a hátba sugárzik át.

A szív betegek nem terhelhetők fizikálisan, hamar elfáradnak, leizzadnak. A mélyen fekvő részeken ödéma / vizenyős duzzanat/ alakul ki. Ha áll az illető akkor a bokák körül, sípcsont előtt, ha fekszik akkor pedig a keresztcsont tájékán. Ha a tüdőben pangás van akkor akkor pedig köhécsel illetve nehéz légzés jelentkezik, gyakorlatilag ülve alszik, nem tud vízszintes helyzetben levegőt venni.

Ha szívizom gyulladás vagy szívburok gyulladás van akkor is a szegycsont mögött érez tompa nyomó fájdalmat, viszont nagy gyengeség kíséri, kifejezett fáradékonyság illetve szívritmus zavar, gyakran láz is kíséri.


Én inkább a bordaközi ideg fájdalmára gondolok továbbra is.

2013. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
AZ egész mellkasom szokott fájni és olyan mintha ülnének rajta.
2013. júl. 4. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!