Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnám enyhíteni a...

Hogyan tudnám enyhíteni a rákkal járó hatalmas fájdalmakat? A gyógyszerek már nem hatnak!

Figyelt kérdés
Segítsetek, kérlek!

2013. febr. 20. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
2%

Ne haragudj de ha annyira fájna már hogy semmi gyógyszer nem hat akkor te kórházban lennél, és az orvosok figyelnének rád, esetleg morfiumot adva neked.

Akinek már ilyen fájdalmai vannak az végstádiumban van..Az már írni sem lenne képes..A fájdalom miatt.

2013. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg nem neki fáj... Tatámnak vastagbél rákja volt, ő morfiumot kapott a végén. Igaz, azt se tudta tőle, hogy hol van, de legalább fájdalmai se voltak. Mondani kell az orvosnak, hogy nagyon szenved az illető, de tényleg csak végső stádiumban adnak morfiumot.
2013. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

első vagyok

Látom le tudtatok pontozni, de mindegy. Ha valakinek ilyen erős fájdalmai vannak az vagy kórházban fekszik vagy ha más a beteg akkor az orvost kell hívni hogy térjenek rá a morfiumra. A gyakori nem a legjobb megoldás.. Enélkül is lehet az orvosának szólni.

2013. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsátok Kérdezőt, ő csak segíteni szeretne valakin. A Morfiumnak hatnia kell a végső stádiumbam is. Az orvos nagyobb adagot adhat, de csak ő tudja, mennyit lehet ilyenkor adni. Hívd ki az ügyeletes orvost!
2013. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%

A fájdalomtól nem lennél képes itt írkálni. Valszeg, csak egy tini vagy, aki szeretne mindenféle drogot megismerni... vagy egyszerűen csak trollkodsz...


Ha mégsem egy kis tini vagy, akkor az orvosal kell beszélni. vagy erősebb gyógyszerre kell váltani, vagy növelni az adagot, de csak miután orvossal beszéltetek. és sok grapefruit, citromlé...

2013. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Napsugar11 ***** válasza:
0%
Ha valaki elkezdi a morfium tapaszt, az életkilátásai meredeken zuhannak, mert leépül a szervezet. Van egy indiai orvos, aki a különböző rákos folyamatokat homeopátiás szerekkel kezeli, de ehhez konkrétabban kellene tudnom, hogy a fájdalom pl. csontáttét, vagy májáttét következménye-e? Ha megírod akár privátban a diagnózist latinul, vagy bemásolod a zárójelentést, megmondom, hogy melyiket vedd meg. Van a gyógyszertárak között olyan, ahol árulnak homeopátiás szereket is, de a neten is van homeopátiás gyógyszertár, ahol ezek megrendelhetőek. Elviselhető áron vannak, kb 800-1500Ft.
2013. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A barátnőmön szeretnék segíteni, nem én vagyok beteg. De ő sajnos nem hajlandó morfiumos kezelésnek alávetni magát, mert még harcolni szeretne a betegség ellen.Rettenetes őt így látni a kórteremben, már a kezét is nehezen tudja megemelni. Az orvosok azt mondták már semmi esély a gyógyulásra, és a fájdalmakat se nagyon tudják már enyhíteni. De köszönöm szépen a segítő szándékú válaszaitokat! Nagyon aranyosak vagytok!
2013. febr. 21. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a barátnődet. :(


Azt kell neki eldöntenie, hogy harcolni akar a betegség ellen és akkor felveszi a gyógyszereket, vagy nem, és akkor elviseli a fájdalmakat. Azzal, hogy morfiumot kér a fájdalmak ellen, még nem adja fel a betegség elleni harcot.


Ne nevess ki, de azzal tudsz neki a legtöbbet segíteni, ha úgy kezeled őt, mint egy nagyon-nagyon törékeny, beteg, kicsi gyereket, aki fél a sötétben. Olvass neki mesét az ágyánál, vigyél be neki klassszikusokat, meditációs zenét, vagy bármit, amit szeret. Beszélj neki bármiről, ami eltereli a gondolatait a betegségről. Csinálhatsz teszteket is, bugyuta kis teszteket, amik a nőlapokban vannak, és nem kell komolyan venni őket, de annál nagyobbakat lehet rajtuk derülni.

Olvass neki fel a MÓKÁ-ból vicceket, vagy vigyél neki Karinthy-t (olvasd te fel, ha már nem bír mozogni) vagy tegyél be neki egy Hofi-lemezt, ha kedvelte őt.

2013. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, a válaszaitokat. :) Kedves utolsó kommentelő! El se tudod képzelni mennyire hálás vagyok neked, a segítségeddel, és egy aranyos gyermek mese könyvvel mosolyt tudtam csalni az arcára, a legnagyobb fájdalmai közepette! Az utolsó napjait szebbé tudtam varázsolni, ami hatalmas örömöt okozott nekem. De sajnos tegnapp magához szólította az Úr, és remélem most az angyalok óvó kezei között piheni ki a Földi nehézségeket, és fájdalmakat! Csak az könnyít a lelkemen, hogy az utolsó találkozásunknál mosolygott, megölelt, és még utóljára el tudtam neki mondani, hogy mennyire szeretem... Köszönöm, hogy segítettetek. Mindenkinek sikerekben, egészségben, és boldogságban gazdag életet kívánok! ( Bocsi, de ki kellett adnom magamból! )

Nóri

2013. febr. 25. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!