Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Izületi gyulladás (térd, kéz)...

Kondás Iván kérdése:

Izületi gyulladás (térd, kéz) kiváltó okai, a PCP-n kívül?

Figyelt kérdés
Anyukámnak egyik napról a másikra feldagadt a kézfeje, ujjait nem tudta mozgatni mert fájtak neki. Előtte már a térd izületeit is fájlalta. A házi orvos PCP-t mondott ami egy autoimmun betegség. A reumatológus elküldte mindenféle vizsgálatra, hogy kiderüljön a kiváltó ok. Ha nem PCP akkor még mi okozhat ilyen jellegű izületi gyulladásokat? Folyamatosan fájnak azóta is az izületei bár nem olyan erősen.

2013. máj. 29. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A modern nyugati táplálkozás természetes velejárói az autoimmun gyulladásos betegségek.


Hát ezt okozzák a gabonák, a magas letkin tartalmú burgonyák, a bélfalat károsító hüvelyesek.. Ez régóta ismert, csak annyira nagyon nem terjesztik mert ugye azzal nem lehet szteroidokat eladni hogy valaki nem eszik lisztet, és meggyógyul.


Paleo táplálkozásnak és az ezzel kezelt betegségeknek olvasson utána.

2013. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Bírom, hogy te mindent paleoval gyógyítanál...


Kérdező, lehet sok minden, nekem egy gyulladt fog okozott csúnya sokízületi gyulladást, és megterhelésnek vettem, aztán, mikor a fogamra dalacint kaptam, akkor eltűnt minden ízületi bajom.


Érdemes lenne góckutatást csinálni, köszvény irányában is érdemes labort kérni.

2013. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem én gyógyítanék mindent paleóval, szimplán az emberek zöme akar orvoshoz kerülni a beteges kajálási szokásaikkal. Most az más kérdés, hogy ez nem tudatos. Nyilván a gabonamentes táplálkozás megszünteti a gabonafogyasztás okozta gyulladásokat. Ez majdnem evidens.


Hogy mennyi fogbetegség van szintén a gabonaevés miatt, de egy ismerősömnek például a fogainál ciszták alakultak ki. A tejfogyasztás megszűnése óta van jól, bár ez már nem mentette a meglazult fogait. Tapasztalat: Késsel és vérrel óvni a gyerekemet a tej-gabona-cukor népmérgező kajáktól.

2013. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen a góckutatás most folyik, minden féle vizsgálatra elküldték. Engem kifejezetten az érdekelne, hogyha ez nem PCP, akkor mi más jöhet még szóba ilyen tünetekkel( megdagadt kézfej, előtte fájt a térd izület, gyulladáscsökkentő elmulaszotta, de azóta is fájlalja a térd és kéz izületeit)
2013. máj. 29. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A paleo-diéta jó, csak nem biztos, hogy édesanyád hajlandó átállni.

Alternatíva: tisztítsátok ki édesanyád szervezetét az alábbi módon:

- Igyon rengeteg folyadékot, minimum 3 litert naponta. Ez minimum, ennél többet jó, kevesebbet rossz.

- A kúra alatt kerüljétek a vörös húsokat, utána pedig a disznóhúst. Szárnyas húsok jöhetnek.

- zöldségek: a gumósokat keresd, azokban van a legtöbb nyomelem, aminek a hiánya is okozhat problémát, pótlása viszont nem. B-vitamin kúra sem árthat, sokszor okoz ilyen panaszt a B-vitaminok hiánya is.

- tisztító gyógynövények: csalán, citromfű; gyulladáscsökkentő gyógynövények: fahéj, majoranna; ezekből készítsetek teát, és fogyasszátok egészséggel.

Segít még az ízületi gyulladáson az is, ha egy lavór vízbe (10 liter) teszel egy teáskanál szódabikarbónát, és az érintett testrészt abba áztatod.

Köszvényesek gyógyultak így meg.

2013. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!