Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet az epilepsziast...

Hogyan lehet az epilepsziast beteget meg álitani a rohamtol?

Figyelt kérdés
azt halottam h nem szabad lefogni,se semifele eszközt nyomdosni a szàjába (kanál) stb.es halottam h a kis uj be görbitése meg még valami meg nyomasa le álithatja a beteg rohamát.csak nem tudom h mit kel még meg nyomni.valaki leirná pontosan ezt!

2013. máj. 24. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha olyan szinten vagy, mint a helyesírásod, akkor jobb, ha semmit sem csinálsz... Bocsi, de ez borzalom. :(
2013. máj. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen pont, ez csak egy " hallomás", ahogy írtad is.
2013. máj. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hűha, ha van ilyen beteg a környezetedben akkor olvass egy kicsit utána.

Amit megtehetsz hogy a feje alá, párnát takarót, teszel, hogy ne üsse meg magát, és minden éles hegyes dolgot gyorsan elteszel mellőle. A szájába inkább ne tegyél semmit, de oldalra fordíthatod, hogy ne nyelje le a nyelvét. És nem szabad lefogni, és nem kell nyomkodni semmit.

2013. máj. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Èn nem rég csináltam gyermek elsösegélyt. Ott is azt mondták, hogy rögtön mentöt hívni, és míg kiér a mentö addig a gyereket kézbe lehet venni, vagy átölelni, hogy ne tegyen kárt magában. Felöttnél, biztosítani, pl földre fektetni ha ül, vagy áll, és vigyázni, hogy ne üsse be magát.
2013. máj. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én epilepsziás vagyok, havi 1-2 rohamom van.


Az epilepsziás beteget tilos lefogni, mert tónusos-klónusosnál az csak súlyosbítja a rángást.


A derekánál fogva oldalra kell fordítani, hacsak nem olyan gócos rohama van, ami miatt nagyon kicsavarodik. De a lényeg, hogy oldalra legyen fordítva, mert ha elharapta a nyelvér rengeteg vér lehet a szájába és az ne menjen le.

Szóval stabil oldalfekvésre kell törekedni.


A nyelvére is figyelni kell, de nem kell semmit a szájába dugni, hanem, ha több perces a roham, azt a kezeddel a legegyszerűbb.


Az ujját ne csavargasd, mert fájni fog neki, ha magához tér... :D (Az abszolút hiedelem.)


Végig kell várni, míg végez a görcs, csillapítani csak orvos tudja, laikus nem.


A meredekebb a görccsel szemben szerintem a görcs utáni rész, mert én pl.: mindig sokkos állapotba kerülök, sírok, menekülök (ezekre nem emlékszem). Nah, az baleset veszélyes.


Remélem hasznos.


25/N

2013. máj. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hasznosnak hasznos utolso komentalo.de az elsonek kuldenem.h ne szoljon be ha nem tud segiteni.am meg a helyes iras...nem vagyok magyar.nem elek magyarban.csoda ha tudok egy kicsit irni a ti nyelveteken
2013. máj. 24. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell csinálni, csak a mozdítható tárgyakat el kell tolni a közeléből, hogy védjük a sérüléstől, főleg a fejét. A rohamot megállítani nem lehet! Meg kell várni, míg elmúlik magától. Lehet hozzá beszélni, az arcát finoman paskolni, simogatni.
2013. máj. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es


én is epilepsziás vagyok, mint itt az egyik válaszoló

mentőt csak abban az esetben kell hívni, ha nem lehet tudni, hogy volt-e már rohama az illetőnek,vagy ez az első, illetve ismétlődik a roham, és nem szokott, vagy 5 perc alatt nem szűnik magától

2013. máj. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!