Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van valahol lehetőség magánban...

Van valahol lehetőség magánban teljes vastagbéleltávolítasra?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen esetekben?
tegnap 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

az miért is jó?

ilyen szándékról még nem hallottam...


(a kérdésedre sajnos nem tudom a választ)

tegnap 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Tudtommal nem szokás a teljes vastagbelet eltávolítani. Te miért gondolsz erre?
tegnap 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mad Max2 ***** válasza:
56%

Borsodnak vanank részei ahol ingyen is kibeleznek a dakoták...


Ha késza belezés már csaka mentő érkezéséig kell kibirnod, és a problémád meg van oldva

tegnap 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Micsoda humor...Nem jókedvemben vagy viccből kérdeztem.
tegnap 19:24
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Magánban csak ennél sokkal kevésbé kockázatos dolgokat vállalnak.
tegnap 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#2 Colitis ulcerosa, melyre biológiai teráoiát kapok jelenleg. Nincs olyan állapotban, ami ezt indokolja, viszont elég rossz ahhoz, hogy szétcsessze az életemet...

Ismerek olyat, akinek kivették, azóta zéró baja van.

tegnap 19:35
 7/10 A kérdező kommentje:
*terápiát
tegnap 19:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért hozzá, az miért válaszol? (Egyedül az 5. kommentelő adott normális választ.)


Örüljetek neki, ha nem hallottatok ilyen betegségről és beavatkozásról. Ha nem tudjátok, milyen napi 15-20 hasmenés, görcsök, megalázott pillanatok emiatt, műtétek, gyógyszerek, infúziók, mellékhatások...


SZTÓMA a neve. Sztómát kap, akinek kiveszik a vastagbelét, egy részét vagy a teljeset, és azzal kell együtt élni (ideiglenesen vagy véglegesen). Nagyon speciális dolog, de normális életet lehet vele élni.

Nem ciki, nem lenézendő, ez egy állapot.


Kérdező, magánban sajnos nem szoktak ilyesmit vállalni, túl macera. És sztómaterápiás tanácsadás is kell utána (van speciális sztómaterápiás nővér stb.), speciális étrend, bőrápolás, ruházat stb.


Gyere a Facebook csoportunkba, ott írd ki ezt a kérdést, betegtársaink tudnak segíteni, nem kötekedők, mint itt. Ott mindent meg tudsz kérdezni, mikor kérhető a műtét (kérhető-e), hol végeznek műtétet, mivel jár stb.


Én is colitises vagyok, ebben a betegcsoportban azért vagyunk benne, hogy egymást segítsük:


[link]

tegnap 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hm. Nem hinném, hogy magánban Magyaroszágon csinálnak ilyent. Gondolom ez azzal járna, hogy többé nem lenne szilárd széklet, és nem is távozhatna a természetes kijáraton.
tegnap 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Magánban szerintem nem.
tegnap 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!