Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Extrasystole okozhat kamrai...

Extrasystole okozhat kamrai fibrillaciot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 eves no vagyok, par honapja lettem diagnosztizalva PSVT-vel, ami ablalva lett. Majus ota sokat extrazik a szivem es ezek sajnos nem multak el. Menstruacio korul, legfokeppen elalvas elott jelentkeznek nagyon surun. Voltam ultrahangon, vervetelen, minden normalis, viszont enyhe mitralis prolapsusom van, enyhe trikuszpid lazasaggal. Tudtommal szivbetegeknel okoz nagyobb problemat az extrasystole. Amiket felsoroltam azok mennyire szamitanak szivbetegsegnek? Mennyi eselye van annak, hogy egy PVC kamrai tachycardiava, majd fibrillaciova valik? Beta blokkolot szedtem magneziummal, de nem segitett semmit egyik sem. Az orvosaim total nem foglalkoznak vele, de engem nagyon aggaszt es rettegek. Probalok idopontot kerni holterezesre es semmi visszajelzest nem kaptam eddig :(.

ma 05:52
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Annyira nem értem ez itt nálad hogy van, most extrasystole van vagy PSVT? Nem tudom ebben az esetben mire lenne jó a holter, a probléma adott, volt ablatio is, semmi újat nem mutatna. Az extrasystolenak akár a sok kávé is lehet az oka, a dohányzás is, főleg a stressz, de akár lehet szív-érrendszeri probléma is. Itt ugye már van eleve PSVT, ez eleve lehet ennek az oka, ez lehet helytelen életmód miatt is, de lehet genetikai is. Azt írod, hogy az orvosaid nem igazán foglalkoznak ezzel, ők milyen orvosok, miért van több? PSVT az az aritmia egy fajtája, a pitvarban kezdődő abnormális elektromos aktivitás eredménye. Kezelése legvégső esetben szerintem pacemaker, vagy szívműtét.
ma 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!