Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxot érdemes meg műtetni?

Refluxot érdemes meg műtetni?

Figyelt kérdés
6-7 éve van,doki aztmondta gyógyszerrel lehet kezelni,de elmúlni nem fog,csak sebészeti be avatkozással el is mesélte a folyamatot.Én jelentkeztem volna,de aztmondta fiatal vagyok akkor 26-27 voltam,most már 32. 1 hete viszont fel erősödött a tünet,kesernyés száj íz,megszorul a levegő és 3-4 erős öklendezés kap el akkor jön egy büfi. Kellemetlen mert munka közbe is el kapott,sofőr vagyok,kellemetlen mikor próbálom takargatni magam,hogy ne nagyon lássák. Most el jutottam arra,ha tényleg műthető be vállalnám. Esetleg valaki túl van ilyenen?
tegnap 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem reggel bevett 1 szem gyógyszerel meg van oldva .
tegnap 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma reggel 4:00-kor illetve 12:00-kor szedtem be,de 14:30 körül elkapott,jó sokáig tartott. Kb 3 órán át. És most,hogy fekszek picit meg emelve,így is érzem a kesernyést ízt. Esomeprazol Sandoz 40mg írtak anno fel.
tegnap 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki a reflux felerősödésének mindig oka van, mielőtt drasztikus módszerbe fogsz, ami nem 100% biztos, érdemes lenne utanajárni. Nekem pl helicobakter okozta. De ilyenkor érdemes tükrözést, ultrahangot, vérképet stb készíteni.
tegnap 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyjából 9 éve van refluxom - legalábbis azóta szedek rá gyógyszert. Teljesen hatástalan! Állítólag pszichés alapon is lehet, ami nálam nem kizárható, arra meg semmilyen gyógyszer/műtét nem fog használni. Szerintem is csináltass tükrözést, mielőtt esetleg műtétre adod a fejed!
tegnap 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ah.. 1x tükröztek még az elején 2017-ben azthiszem. Akkor ott írta fel a doki ezt a gyógyszert.pszichés alap... sokat rágodok dolgokon,pl ingatlan vásárlás előtt állok,azon gondolkodom,hogy kéne mennyi hitelt max,jó lesz-e stb. Meg az exen. Szakított de konkrét okot nem igen közölt én meg próbálom keresni a hiba kódot magamba
tegnap 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!