Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor érdemes otthon maradni...

Mikor érdemes otthon maradni suliból betegség miatt? És mikor nem szükséges?

Figyelt kérdés
Eléggé összezavarodtam. Vannak, akik azt mondják, hogy a torokfájásnál is érdemes otthon maradni, mások amíg nem lázas lazán elküldik. Én torokfájás miatt ma itthon maradtam, de nem tudom, hogy most akkor mi a helyes.

szept. 6. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Elmenni a háziorvoshoz és megkérdezni
szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Én is otthon maradtam volna vele, inkább hiányozz pár napot és gyógyulj meg rendesen, minthogy hetekig húzódjon és fájjon.


Valamint jobb, ha nem fertőződ meg a társaid.

szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

a helyes valasz meg munkahelyen is, ha valaki beteg takarodjon haza a jo budos pi*aba mert megfertoz mindenkit, fonok a bigboss meg mondja dolgozzal csak. Na ebbol jon a konfliktus, mert ha marad nincs eroforras hiany. ha elmegy akkor van, es kevesebb ember -> rosszabb, hianyos munka. Erre duhosek lesznek a tobbiek miert nem maradtal otthon de kozben azert is duhosek hogy miert dontott igy a bigboss -> bigboss-t nem lehet okolni mert nem is latod, vagy alig es nem is kerdezheted szamon. -> szoval te maradtal ott es a bigboss helyett teged csesznek le es nem a bigboss-t.


Na kb ugyanez otthon maradasnal suliban, en egyetemen mar fogom a fejem amikor 400 fos eloadason hatul szetprusszent meg fujja az orrat es szipog mellettem levo is, es tudom, hogy ugy elkapom mint a legyet a beka. Lam Lam, 4 napra mar beteg vagyok es en az a fajta aki tenyleg beteg es nem tudok bemenni mert ameddig masok nozit fujnak - addig en lazas vagyok, faj a fejem es nem birok koncentralni. A legjobb ez ZH meg Vizsgakor. Na akkor be sem megyek es orvosi igazolas es minden amit lehet. De legalabb csak a tanarka duhoske morcog, es kell csinalnia uj ZH-t meg vizsgat ha van annyi szorgalma, rossz indulatu es erosebbet kapok, pofatlanul. Kit csesz igy le? Nem az orvost, nem latja, hanem engem. Megint mas kapja a pofont.


Szoval mindig amikor betegseg van erdemes otthon maradni ha nem kotelezo szinten meg soha, mert szetfertozol mindenkit es tobbiek sem tudnak teljesiteni, rosszabb minosegu munkaero, csapattarsak, csapatmunkak, projektek.


Nincs erre megoldas sajnos. Ja de. Ha a bigboss-ok maguk beszallnanak a meloba legyen az hianyzas szinten es online leadjak, vagy legyen projekt munkaba bigboss akarmilyen kicsit de besegit.

szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
61%
Amikor fertőzöl, lázas vagy vagy olyan bajod van, amitől úgysem tudnál figyelni az órán. Semmi értelme betegen ott szenvedni, hosszabb ideig gyógyulsz és lefertőzöd az egész bandát. Engem anno még tüdőgyulladással is beküldtek suliba, mondhatom sok értelme volt. A saját diákjaimnak mindig elmondtam félév elején, hogy eszükbe ne jusson betegen bejönni. Ha elfogy a hiányzás, majd pótolja valami plusz feladattal de nekem ne üljön senki gethesen az órámon.
szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

3.

Ja, mert kizárólag csak fertőző betegségek léteznek, igaz?

Amúgy, ha mindenki így járna el, akkor egyidejűleg kb az ország negyede mindig otthon lenne.

szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 SZTANN ***** válasza:
59%

Ha beteg vagy - nem érzed jól magad, fáj valamid, nem jól bírod magad, pláne ha lázad is van - MARADJ OTTHON. (Lázzal okvetlenül menj orvoshoz, a többi esetleg nem igényel komoly gyógykezelést.)

Fertőző betegségnél nyilván TILOS közösségbe menni, de azt csak az orvos állapíthatja meg.

Ha csak úgy simán kedvetlen vagy, fáradt, fejfájós... akármi, akkor viszont vegyél erőt magadon, szedd össze magad, és menj iskolába, menj dolgozni. Tanuld meg a saját rossz napjaidat saját magad kezelni (kávé, kis testmozgás, relaxálás, koncentrálás, friss levegő, stb.) Erre egész életedben szükséged lesz.

szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

5


ennel nagyobb boszmeseget ritkan latod/hallok.

szept. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Senior Séf ***** válasza:
81%
Attól függ, mikor van matekdoga.
szept. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

7.

Tehát szerinted az ország 3/4-e mindig makkegészséges.

szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

Betegség:

rák, allergia, menstruacio, migren, ibd, ibs, stresszfosas, gyomorfajas, fertozo betegsegek, stb.


Hmm, tehát ott kell kezdeni,pontosan milyen betegseged van vagy van valakinek.


Mert pl. a lanyoknal a.menszesz nem.betegseg, de tud hanyingert, hanyast, komoly hasfajast, gorcsoket, aradtsagot, akar verszegenyseget is okozni hosszabb tavon, hogy felér egy betegseggel. Ilyen esetben az uj szabalyozas szerint menstruacios rosszzlletnel a szulo vagy a nogyogyasz adhat igazolast az otthon maradasrol (ergo maradhatsz otthon, de limitalt a szulo altal igagolhato napok szama es hat a nodokikhoz tb alapon kizart, hogy valaki bejusson pont a rosszullete napjan, 20000ekwt meg senki nem fog hianyzasert fizetni.


Akkor johet a tobbi. Ha a tüneted tul altalanos pl. faj a fejes az kb. barmi lehet a fronterzekenysegtol, agydaganattol, rossz latastol (mert kene szemuveg, de nem tud rola a gyerek), alvas vagy fol,adekhianytol, magas vernyomastol, stressztol, covidtol, agyhartyagyulladastol, mezei megfazastol stb.

Azaz neked kell tudni mennyire altalanos nalad egy fejfajas vagy mennyire egyertelmuen jelez betegseget.


lehet gyomorfekelyed es attol.faj a gyomrod akkor lehet suliba menni, ha egy jo kis gyomorrontas, akkor en nem mennek mert nalam annak hasmenes, hanyas a vege es ug,se tudnek figyelni az orakon. De lehet egy jo kis virus is, amit siman tovabbadhatsz.


Torokfajas, hat ez eleg tipikus legyen szo sokfele nathavirusrol, influenzarol, covidrol, de akar torokgyulladas, reflux is lehet stb. Ha tudod hogy te altalaban egy enyhe torokfajasbol nem.mesz at .indent osszetaknyozos, pruszkolos, kohogos netan hoe.elkedeses verzioba, akkor menj be a suliba, de sok kezmosas, ne kopj le masokat hasonlok.

Ha viszont tudod,hogy altalaban nalad a megfazas (legyen az barmilyen fertozos virus) ugy kezdodik, hogy torokfajas, majd masnap sztesik a fejed, csopog az orrod, kohecselsz, akkor irany a hazidoki, megnezi mond valamit kir 3 napra vagy kettore mondja jelwntkezz 2 nap mulva jobb vagy rosszabb, ha elmult irany a suli, ha nem ugyis mar betegen fetrengsz.



Amug, igen nehez kerdes, mert altalaban elcseszett osztalytarsak ugye3 kuldik a lecket, a tanar kiakad a hianyzason, a kreta akarmi hiaba van nem hasznaljak erre, es eleve a szulok korosztalya is ha meghal is es .indenkit lefertoz, akkor is bevonszolja magat a munkahelyre, kulonben kirugjak. Tehat ezt a peldat latjak a gyerekek is.



Nalunk volt egy iskolas tortenet,hogy egy jo kis hanyos-hasmenéssel egyszer bejott egy gyerek,mert a szulei azt hittek csak gyomorrontasa van, meg mentek a gyarba melozni.

Szegeny gyerek az iskola felet lefertozte,mert nem gyomorrontasa volt hanem calici vagy milyen virusa, es mar talan masnap az iskola harmada, aztan fele hianyzott es be is zart egy hetre. Ez nagyon reg volt.



Aztan a masik a munkahelyunkon tortent vagy 20 eve. A titkarno bejott torokfajosan januarban, mondta csak hideg volt a torkanak a jeges levego, majd elmulik. Nem.mult el, aztan kisse mar voros szemekkel, szipogva ucsorgott par nap mulva es folyton forro teazgatott. Par nap mulva a cég 40 emberebol 25-26 hianyzott es lazasan fetrengtek otthon. Köztük en is. Nyilvan influanzas lehetett es mindenki megfordult a titkarsagon es mindenki elkapta. Egy ferfi miutan meggyogyult kiakadva jott vissza, es nagyon csunyan kiosztotta a titkarnot, de masoknak is elmondta, hogy aki beteg maradjon otthon, mert neki nem hianyzik 2 het tappenz es otthon a csaladjat is sikerult leteriteni az influenzaval. Utana par evig eleg gyakran hianyoztak (leginkabb szabadsagot vettek ki) 1-2 napot betegseggel emberek, mert inkabb kivártak mi lesz a torokfajasukbol. Szerencsenkre nalunk a bigboss (ahogy itt valaki irta) ez utan az eset utan nagyon elnezo volt.

szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!