Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az a VES aritmia és mennyir...

Mi az a VES aritmia és mennyire veszélyes? Gyógyszer nélkül is lehet vele élni?

Figyelt kérdés

tegnap 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a szívverések számának kevesebb mint 5-6 %-a ilyen kamrai extraütés (Ventricular ExtraSystole) akkor nincs nagyobb jelentősége. Ha kellemetlen érzés, akkor lehet kezelni, de nem veszélyes.
tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig van valami oka, amit érdemes elhárítani. Puffadás a felső szakaszon, rekeszsérv, magnéziumhiány (vérvétel, mert túladagolható!), stb.

Kivizsgálást igényel egy olyan orvos koordinálásával, aki szeret nyomozni, nem csak a "jóvanazúgy" vonalat képviseli.

tegnap 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előzőhöz: a sókat mindenképpen megnézetném, akár magán vérvételben, de a kezelése mindig orvosi felügyeletet igényel, mert pl. a kálium túladagolás akár halálos is lehet.


Ezeket a sókat: nátrium, kálium, kálcium, magnézium, klorid

tegnap 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most találtam meg a korábbi kardiológiai leletemet, ami egy magánorvosnál készült, és ezt diagnosztizálta nekem akkor. Azért mentem mert úgy éreztem félrever a szívem sokszor, nehézlégzésem volt tőle és köhögési inger. Ez az orvos írt is fel Concor tablettát. De aztán egy gasztroenterológus tanácsára elkezdtem mindenféle vitamint szedni, szerinte SIBO és ezzel járó felszívódási zavar okozta csak a problémát. És valóban el is múltak a tünetek ahogy szedtem őket, így el is felejtettem hogy volt egy ilyen kardiológia leletem, ez 3 éve volt. A gyógyszert nem szedtem. De arra emlékszem, hogy azt patikus nem is ajánlotta mert legtöbbször 90és 100/ közötti a vérnyomásom. Szerintetek ennyi idő elteltével elmúlhatott ez a dolog vagy inkább újra el kéne menni megnézetni?

32 N

ma 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Tök értelmesen leírtam, hogy először egy vérvétel kéne a sókra, mert lehet, hogy csak hiányod van valamiből és akkor tök felesleges béta blokkolókat szedegetni, mert nem a valódi problémát oldod meg, csak tüneti kezeled.

Ha ott nem derül ki semmi, vagy közben súlyosbodik, akkor kardiológus szakorvos koordinálásával lehet ilyen irányba is menni.

ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!