Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi tart több, mint 5 hétig...

Mi tart több, mint 5 hétig egy szövettani vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Vastagbélgyulladásom van és diverticulumok, aminek kialakulása amúgy is összefügg a mérhetetlen mennyiségű stresszel, amiben élek. Colonoscopián vettek mintákat pseudopolypokból dysplasia megállapítása gyanánt hogy szövettanra küldjék, erre látom a leleten az eeszt-ben, hogy "eredmény 5 hét elteltével". Egyszerűen ezt nem is értem. Az ember amúgy is rettenetesen feszült, mert hordoz egy ilyen betegséget, és akkor egy részben idegi alapon is súlyosbodó kórképnél kiteszik majdnem másfél hónap bizonytalanságnak, mielőtt bármi konkrétumot tudnánk. Értem, hogy nem megy másnapra, na de másfél hónap?

ma 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem tenyésztenek valamit?
ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nálunk erre egy ember van. 2002-ben, amikor én elhagytam a patológiát, hatan voltunk rá...
ma 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem. Vettek már le dysplasiás polipot, de akkor két hét alatt megvolt. Annak volt az utánkövetése, hogy ép szövetből lett-e kivágva, és szerencsére igen, nem folytatódott. Amikből most vettek, azokat akkor is látták korábban, de azt monták, ártalmatlanok, gyulladásos polypok, és most meg ha már ott vannak, akkor vesznek azokból is. De dysplasia meghatározást kértek a padológustól, hogy van-e benne, és az egy rákmegelőző állapot, úgyhogy eléggé nyugtalanít. Igazából nem várok itt valós és értelmes választ, mert nem tudhatjuk, csak le kellett írnom, mert nem értem ezt az időhúzást. Nagyon sok betegség és halál, és egyéb volt a családban au elmúlt években, ami mentálisan nagyon megviselt minket, ezért ezt is kicsit nehezen viselem. Elfogyott az ilyenre való energiám más ügyekre.
ma 11:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mert emberek csinálják ezt is, nem pedig gépek? Kevés a patológus és sok a munka. Nekik is megvan a munkaidejük, úgy tudnak vele haladni, ahogy az idő engedi.

Nem téged akarnak vele bosszantani….

ma 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-esnek. Nyilván feltételezhető, hogy logisztikai és emberei erőforrás proléma van mögötte, én sem gondoltam, hogy jókedvükben húzzák az időt, de ez kicsit olyan, minth amikor az ember pizzát rendel, és 2 nap múlva hozzák ki, akkor sem alfogadható, hogy "emberek szállítják, nem gépek, sok a pizza, kevés a futár". És az alapvető kérdés, hogy mi történt? Én 2015 óta szenvedek ezekben a betegségekben, illetve akkor fedezták fel, és mindig megvolt 1-2 hét alatt a szövettan, mikor vettek valamit. Más betegségeknél is, pld anyajegy, szintén megvolt 1-2 héten belül (bár ez utóbbi magán volt). Én azt gondolom, van egy határa. 5+ hét nem lehet.
ma 12:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azóta felmondott vagy nyugdíjba ment a 3 patológusból kettő. Vagy ne adj isten, szabadságolások vannak, mert hogy az orvosnak is járna néha.

Vagy mondjuk baromira megszaporodtak a szövettani minták, mert most épp egy olyan etap van, amikor baromi sok van és kész.

ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És 5 hét azért nem olyan marha sok, csak te érzed annak.
ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, illetve érteni vélem. Ugyanakkor az is nyugtalanít, hogy 5 hét sok idő, és ezalatt mi történik a mintával? Mégiscsak emberi szövetről beszélünk. Hogyan van ez tartósítva, hogy a valós szövettani állapot vizsgálható legyen?
ma 12:43
 9/13 A kérdező kommentje:
7-esnek. Hát lehet. Nyilván ilyen állapotban bizonyos kétségek között lassabban telik az idő.
ma 12:44
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A mintákat évekig tárolják a megfelelő módon, és utólag is vizsgálhatóak ugyanazok a minták, pl. ha utólag szükséges belőle mondjuk immunfenotipizálás vagy egyéb extra vizsgálat…
ma 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!