Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egfr-epi érték 90 felett jó...

Egfr-epi érték 90 felett jó és nekem 58?

Figyelt kérdés
Vérvételen ez lett az eredmény, 32 éves nő vagyok. Már tavalyi vérvételen is 70 volt, szóval folyamatosan csökken. A háziorvos annyit mondott rá, hogy igyak többet és 1 év múlva vérvétel kontroll. Ha baj lenne a vesével akkor másik két érték is rossz lenne, ezt mondta. Egyébként nem iszok keveset, napi 1,5 liter víz megvan. Neten elég rosszakat írnak, hogy 60 alatti értéknél már mérsékelt vesekárosodás van azt olvastam.

#Vese, vesefunkció, labor,
ma 14:21
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ez így van, az már eléggé nagy odafigyelést igényel. Sajnos az a baj, hogy ekkor már a 1,5L folyadék nem elég, annál több kell inni. Ezzel én már azért elmennék szakorvoshoz, mert jó lenne egy ultrahang is, van-e valami anomália, vagy kő, homok, stb.
ma 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem 55 az egfr, meg a másik két veseértékből az egyik rossz lett( kreatinin magas) a múlt héten. Vesevédő vitamint írt fel és majd valamikor lesz vérvétel kontroll. Azt nem mondta, mikor. De nekem is azzal jött, hogy igyak többet, pedig napi 2, 2 és fél liter megvan
ma 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az anyámnak 49 volt, mondjuk ő 74 éves, és ez korfüggő is. De amikor többet kezdett inni, akkor el is kezdett nőni az érték. 32 évesen az 58 tényleg kevés egy kicsit, de alapvetően nem vészes. Akkor van gáz, ha már 30.
ma 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!