Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet bajom attól, ha puszilga...

Lehet bajom attól, ha puszilgatom a nimfa papagájom? Már 1éve velem van.

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm azt mondta tilos, mert beteg lehetek tőle. Ez igaz?

ma 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem túl sok olyan betegség van, ami madárról emberre terjed, főleg fogságban. Nem vagyok madárszakértő, kisemlősökkel foglalkozom, de a kisemlősökről emberre terjedő betegségek a távoli rokonság miatt nagyon ritkák, többségében azok sem veszélyesek manapság (igen, a pestis is kezelhető antibiotikummal, de a fogságban élő rágcsálóknak amúgy sincs honnan elkapniuk).

Ha nem vadon él a papagájod, akkor csak azt a betegséget tudja elkapni, amit te viszel be és szerintem a távoli rokonság miatt még a kisemlősöknél is ritkább a közös betegség.

ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
29%
Psittacosist, más néven papagájkórt terjeszthet. Ha van a családban krónikus beteg, pl tüdőbeteg,nagyon súlyos problémát is okozhat.
ma 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2, ezzel a válasszal az az egy gond van, hogy ehhez nem kell puszilgatni a papagájt, elég együtt élni vele, mert belegezve is fertőz. Szóval ne ijesztgesd feleslegesen a kérdezőt.
ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem
ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!