Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa fiókát mikor válasszam...

Carcass9 kérdése:

Nimfa fiókát mikor válasszam el a szüleitől?

Figyelt kérdés
A kis fióka szép tollas már (58 nap telt el a kikelése óta), nagyságra is majdnem akkora már mint az anyja, enni is eszeget de állandóan úgymond 'rátart' az anyjára. Mikor meglátja az anyját, ordít mindaddig míg az meg nem eteti. Valójában nem is ez a bajom, hanem az, hogy az anyja letojt (2-t) ismét már vagy 1.5 hete és üli is a tojásokat. Van, hogy a fióka bemegy estére és ott alszik az anyjával aki a tojásokon ül.. eddig nem bántották még, az apja sem. Mai nap megpróbáltam külön kalitkába tenni szépen, de teljesen meg van bolondulva, kiver mindent, ugrál össze vissza és visít is, szinte pánikol hogy nem a szüleivel van! Hiába közel teszem a két kalitkát úgymond, hogy egymásra lássanak, akkor is menne hozzájuk.. a valódi kérdésem, hogy mit tehetnék ilyenkor illetve ha nemsokára kikel a másik 2 kicsi, ebből nem lehet majd baj..? Előre is köszönöm aki érdemben válaszol!

aug. 31. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Akkor lehet leválasztani, ha önállóan eszik. Már le lehetett volna, de mivel a szülők még etetik, ki is használja.

Másfél hetes tojásokban már megindult az élet, ha fiasak, de utána VEDD LE az odút és ne szaporíts! Így is örülhetsz, ha nem pusztul bele a tojó a túlterhelésbe...

aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, a tojásokban van élet elvileg (átvilágítottam), de miután kikelti őket és felneveli, leveszem az odút! Mondjuk én személy szerint nem 'bizniszelek' velük, nem eladóak, hanem családtagként vannak nálam/nálunk házban bent! Egyébként már másik kalitkában van, de ebben nem is igen akar sem enni sem inni, csak jönne kifelé állandóan, mint aki be van sózva.. ezzel nem tudom, hogy mit kezdjek. Hagyjam így és megszokja, avagy..?
szept. 1. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg a szülők nem verik el addig szerintem próbáld meg hagyni.

Vitaminok, kálcium!!! Sok egészséges frissen mosott zöldség gyümölcs. Egy kis reszelt főtt tojás néha.

szept. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!