Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnap lázas voltam. Nem...

Tegnap lázas voltam. Nem vettem be lázcsillapítót, nem használtam semmi egyebet sem, csak vizet ittam. Mára elmúlt a láz. Ez hogy lehet? Egész nap pihentem, feküdtem, kb csak inni és pisilni keltem fel. Jó, fogat is mostam. De nagyrészt fekvés volt.

Figyelt kérdés

Tegnap napközben 38,8 volt. 2 óránként volt mérve. Este 22 körül már 38,3 volt, ha jól emlékszem.

Ma reggel 37,3.



ma 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a láznak van egy olyan szerepe, hogy a kórokozó ami megbetegített azt megsemmisíti.


Na persze ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy leírtam de nagyjából erről van szó. Ha az ember bírja a lázat, nem akadályozza nagyon a pihenésében akkor nem is tanácsos lázat csillapítani pont ezért.


Én is így szoktam járni. Egy napig van 38,5-39,2 fok közötti lázam aztán ha nem húzom le akkor másnapra már kutya bajom.

ma 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A láz leggyakrabban a délutáni órákra megy fel. Lehet, hogy később még lesz.
ma 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A láznak ez a természetes viselkedése. Először fölmegy, akkor szarul vagy, dideregsz, mert a szervezet 150%-on teker, hogy felfűtse magát. Utána míg magasan van, már kicsit jobb, de azért fájhat a fejed stb. Betegségtől függően egy idő után a szervezet letekeri a termosztátot és visszahűti magát, ilyenkor izzadsz, automatikusan kitakarózol, és ebben a fázisban már jól is esik egy langyos zuhany hogy meggyorsítsa a folyamatot (és ilyenkor ajánlott is lehet, ha nem szédülsz vagy ilyesmi).


A lázbarát app tudástárát ajánlom, ott mindezek részletesen le vannak írva:

[link]


(Ugye kamu a kérdés? Csak a tegnapi lázcsillapítós alapján írtad, az ott összehordott sok hülyeség miatt, hogy terjeszd az igét? Hátha belinkeli valaki a lázbarát appot...)

ma 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm szépen!

#2. Egyelőre lentebb ment, már hőemelkedés sincs.

#3. Egyáltalán nem kamu a kérdés!

Arról a "lázbarát" alkalmazásról pedig életemben először hallottam, a hozzászólásodból.

Miféle igét akarnék terjeszteni?!

ma 10:11
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, akkor tényle ajánlom a lázbarát app tudástárát.


(Az igeterjesztést úgy értettem, hogy ha te már tudod, hogy a lázat nem szükséges csillapítani, de sokan még nem tudják, akkor ezt a tudást akarod terjeszteni. Szokták így mondani.)

ma 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!