Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az inzulinnak milyen káros...

Az inzulinnak milyen káros hatásai vannak? Sok napi egységekre van szükségem, attól félek hogy a sok egység inzulinból ártalmas lehet.

Figyelt kérdés
tegnap 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
"Sok napi egységekre van szükségem" Mennyi az a sok egység?
tegnap 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az ajánlotthoz képest sok a sok, akkor: nem tartod a diétát, késve adod az inzulint, vagy nem mozogsz, vagy sokat stresszelsz, vagy nem méred rendesen, és mondjuk Somogyi effektusod van stb stb.
tegnap 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Napi négyszer kell adnom magamnak inzulint R: 42, délben 44, este 40 egységet Novorapidból. 22 órakor 130 egységet Inzulatardból.Napi 5-6 km t rendszeresen gyalogolok. Sajnos nekem a cukorbetegséget nem a diéta be nem tartása okozza, hanem az ideg. Egyébként 56 éves vagyok,és 62 kiló, férfi beteg.Azt nem tudom mi az a Somogyi effektus. De állandóan viszket alában köze a herémnél amit már véresre vakarok. Voltam bőrgyógyásznál azt mondta, erre nincsen ellenszer, a cukor betegségem okozza a viszketést. Egyébként napi szinten zuhanyzok, és állandóan mintha nedves lennék ott ahol a viszketés van.ha vakarom, valami fehér váladék kerül a körmeim alá. Ez mi lehet? Ja és fulladás szerű rohamok is rám jönnek éjszaka, ez nem rendszeres, de amikor ez jelentkezik nem tudok aludni. Mik okozzák ezeket az okokat?
ma 07:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!